Nowoczesny GeForce gtx1060

Nowoczesny GeForce gtx1060

Nigdy nie byłem szczególnym fanem tendencji kolegów gamerów do ciągłej wymiany sprzętu, woląc zmienić cały zestaw jednorazowo. Stawianie nowego komputera było o tyle wygodniejsze, iż tak złożona maszyna wystarczyła na kilka lat, nim stała się przestarzała i wymagała kolejnych wymian. Tym razem jednak, musiałem zrobić wyjątek od tej reguły.

Mocny GeForce gtx1060

gtx 1060 6 gbKarta graficzna w nowym zestawie okazała się zbyt słaba, jak na moje oczekiwania, gdyż parametrami przypominała raczej kartę ze starego komputera niż nowoczesne układy. Musiałem więc zaopatrzyć się w nową kartę, która spełniałaby wszelkie wymogi nowych tytułów, które chciałem przetestować. Wybór nie był aż tak duży, bo obecnie tylko dwie firmy produkowały wysokiej jakości karty graficzne. Będąc stałym użytkownikiem, wybrałem kartę Nvidia GeForce gtx 1060 6 gb. Był to naprawdę mocny układ, idealny do obsługi gier o bardzo zaawansowanej grafice, i okazjonalnie do używania programów graficznych i projektowania 3d. Układ ten był jedną z najszybszych obecnie sprzedawanych kart graficznych, głównie ze względu na dużą pamięć wewnętrzną, zapewniającą sprawne działanie nawet przy dużym obciążeniu. Oczywiście tak mocna karta kosztowała zdecydowanie drożej niż bardziej standardowe układy, aczkolwiek w tym wypadku cena oznaczała wysoką jakość i wydajność. Taki układ mógł spokojnie działać latami, i pociągnąć wszystkie nowe gry bez konieczności jakichkolwiek wymian innych podzespołów.

Co więcej, programy dodawane do płyty pozwalały na podwyższenie jej osiągów do jeszcze wyższych poziomów, znacznie przekraczających wymagania nawet najbardziej zaawansowanych programów. Układ ten był inwestycją na długie lata dzięki swojej mocy i wydajności, niespotykanej wśród pozostałych kart graficznych.