Nowoczesna i proekologiczna ferma drobiu
Źródło: http://ferma-kazmierczak.pl/oferta.html

Nowoczesna i proekologiczna ferma drobiu

Na przestrzeni ostatnich, kilkudziesięciu lat, niezwykle wzrosła liczba drobiu spożywanego przez Polaków. Jemy kurczaka pod każdą postacią, codziennie kupujemy jajka. Taka sytuacja wymagała zintensyfikowania hodowli.

Jajka
Źródło: http://ferma-kazmierczak.pl/oferta.html

Współczesna ferma drobiu jest zupełnie inna od swojego pierwowzoru sprzed lat. Teraz kury nie spacerują po podwórku, a stłoczone są w halach, w których zapewnione mają wszystkie, potrzebne warunki. Najbardziej popularny obecnie jest chów ściółkowy kur. W jego przypadku ptactwo przebywa w dość szerokich kontenerach, które wyłożone są słoma, dzięki czemu kury nie kaleczą się zbytnio, jak to ma w przypadku chowu klatkowego.

Jajka pochodzące z takiej fermy oznaczane są numerem 2. Jednak coraz większą popularnością cieszy się ekologiczna hodowla drobiu. Jajka z niej pozyskiwane mają oznaczenie „0”, które gwarantuje nam, że kury karmione były jedynie naturalnymi składnikami, nie podawano im antybiotyków, oraz że żyły na wolnym wybiegu. Wszystkie te czynniki razem mogą nam zagwarantować, że kupowane przez nas jajka, mimo iż mają większą cenę są także zdrowsze. Bowiem ferma drobiu, w której kury żyją w klatkach, często musi wspomagać się lekarstwami, gdyż ptaki łatwiej chorują.

Każdy z nas uwielbia każdego ranka zjeść pyszną jajecznice. jednak jeśli chcemy, aby spożywany przez nas pokarm był najwyższej jakości, warto spojrzeć na oznaczenia jajek, które wskazują jakiego rodzaju hodowla drobiu ich dotyczy. Dzięki temu możemy zadecydować, czy wolimy droższy produkt lepszej jakości, czy raczej chętnie oszczędzimy.