Nowe życie dla kartonów

Nowe życie dla kartonów

Pewnie większość ludzi chociaż raz w życiu przeprowadzała się w inne miejsce. Wiąże się to z dużą ilością rzeczy do przeniesienia. Najczęściej wykorzystuje się do tego kartony, gdyż są poręczne i można w nich pomieścić naprawdę wiele. Jednak, co potem z nimi zrobić, nie wyrzucając ich do śmieci? Podpowiadam poniżej.

Jak wykorzystać ponownie opakowanie z kartonu?

opakowania kartonowePo przeprowadzce czy zakupach różnych sprzętów do domu zwykle zostajemy z ogromną ilością kartonów, z którymi nie wiemy co począć. Zamiast je wyrzucać, można przecież wymyślić dla nich wiele ciekawych zastosowań. Zdecydowanie warto podarować nowe życie opakowaniom kartonowym, które zalegają w naszym domu. Jeśli mamy kota, możemy zrobić dla niego piękny domek z kartonu. Każdy właściciel takiego zwierzaka wie, jak uwielbiają one wchodzić w różne ciemne i ciasne miejsca, jednocześnie nie interesując się swoim posłaniem. Karton możemy ozdobić według własnego uznania ekologicznymi ozdobami oraz pomalować farbą. Będzie świetnym, własnoręcznie robionym domkiem dla zwierzaka. Może również spróbować stworzyć z kartonu niesamowite zabawki dla dzieci. Skleić z nich model rakiety, wykonać domek dla lalek czy samochodowy garaż dla resoraków. To pobudzi wyobraźnię dziecka i rozwinie zdolności manualne, przy okazji dostarczając dużo radości. Takie opakowania kartonowe możemy także użyć zgodnie z przeznaczeniem, czyli do przechowywania. Możemy je ozdobić lub ukryć w zawsze jako pudło na drobiazgi czy akcesoria zimowe.

Kartony da się wykorzystać na naprawdę wiele różnych sposobów. Nadają się nie tylko do przechowywania przedmiotów, których rzadko używamy, ale mogą stać się prawdziwą ozdobą naszego mieszkania. Własnoręcznie ozdobione, oklejone papierem lub pomalowane opakowania na pewno spodobają się każdemu. Możemy z nich zrobić zabawki czy domek dla zwierzaka.