Niezwykłe przesłanie w książkach księdza Glasa

Niezwykłe przesłanie w książkach księdza Glasa

 

Nie miałam w życiu łatwo. Często zmagałam się i nadal zmagam z chorobami, które mocno wpływają na poziom życia. Człowiek po takich niedogodnościach życiowych może stracić chęć do czegokolwiek. Chyba, że znajdzie jakąś inspirację dla siebie. Moją inspirację znalazłam na kartkach książek księdza Piotra Glasa, który zaskoczył mnie podejściem do ewangelii i modlitwy.

Kilka słów o książkach księdza Glasa

ksiązki ks. GlasNigdy nie myślałam, że książki o religii, wierze, modlitwie i uzdrawianiu są w stanie mnie do siebie przekonać. Nigdy przedtem takich książek nie próbowałam czytać, do momentu, aż zaproponowała mi je moja siostra. Liczyła, że będą one w stanie do mnie przemówić, dotrzeć tam, gdzie nikt dotrzeć nie potrafił do tej pory. Muszę przyznać, że jeśli chodzi o ksiązki ks. Glas potrafi w nich przekazać swoje myśli i uczucia. I chyba to jest ich największa siła. Widać w nich, że pochodzą z serca tego człowieka, że wierzy on bezgranicznie w każde słowo przelane na papier. A jego wiara jest wielka. To jego wypowiedzi skierowały mnie w stronę modlitwy. I tak jak on, zaczynam ufać Bogu, coraz bardziej i bardziej. Jego niezwykłe podejście do uzdrawiania powoduje, że cokolwiek ponownie by mnie nie spotkało, to czuję, że tym razem jestem w stanie temu podołać. Bez strachu, bez zbędnego narzekania, czy braku wiary w wygraną. Wiem, że wiara może przenosić góry.

To niezwykłe, że człowiek, którego w życiu nie widziałam na oczy, o którym nawet wcześniej nie słyszałam i prawdopodobnie nie wie o moim istnieniu, jest w stanie wywrzeć na mnie tak silny i pozytywny wpływ. To chyba pokazuje, że ksiądz Glas w swoich książkach umieszcza niezwykle uniwersalne i szczere poglądy, które mogą napędzać ludzi do działania i nie pozwalają nigdy na poddawanie się.