Niepowtarzalny styl vintage

Niepowtarzalny styl vintage

W dzisiejszych domach i mieszkaniach, możemy znaleźć stylizacje w różnych stylach. Wszyscy znamy modny od wielu lat styl skandynawski, który świetnie sprawdza się w małych wnętrzach. W starych, wysokich kamienicach, zastosowanie znajdzie bez wątpienia styl industrialny. W domach na wsi odnaleźć możemy cechy rustykalne. Jednym z ciekawszych jest jednak vintage.

Plakat z innej epoki

plakaty vintage do salonuCzym charakteryzuje się styl vintage? Jest specyficzny, ponieważ polega na swego rodzaju łączeniu starych przedmiotów z nowoczesnymi. We wnętrzach urządzonych w takim stylu, możemy znaleźć więc stare meble, np. z lat 60-tych, ozdoby stylizowane na te, które były na czasie kilkadziesiąt lat temu. To nadaje pomieszczeniom charakteru i stylu. W jaki sposób możemy wprowadzić cechy vintage do nowoczesnego mieszkania? To proste, wystarczą bowiem odpowiednie dodatki. W salonie możemy postawić np. starą komodę i odpowiednio ją wyeksponować. Drewniane meble wyglądają ciekawie za każdym razem. W sklepach internetowych możemy nabyć plakaty vintage do salonu. Taki element będzie widoczny i intrygujący. W nowoczesnym salonie, duch minionej epoki, widoczny na plakacie, bez wątpienia będzie przyciągał uwagę. Możemy znaleźć różne plakaty vintage do salonu. Od romantycznych i delikatnych, po odważne i barwne. Każdy znajdzie coś dla siebie. Najważniejsze, że pomieszczenie udekorowane w taki sposób, stanie się ciekawe.

Styl vintage łączy to co stare, z tym co nowe. Nie jest zatem jednorodny. Nie jest przytłaczający. Pozwala na wprowadzenie zaledwie kilku charakterystycznych elementów. Jeżeli interesuje nas ten styl i chcemy zastosować go u siebie, możemy zdecydować się na postarzanie  mebli, postawienie jakiś starych przedmiotów, powieszenie plakatu lub obrazu. Tym sposobem nasze mieszkanie z pewnością pozostaną jedyne w swoim rodzaju.