Największa elektrownia fotowoltaiczna na świecie

Największa elektrownia fotowoltaiczna na świecie

  • Post Author:
  • Post Category:Technologia

Elektrownie są bardzo ważnym elementem życia. To dzięki nim mamy energię elektryczną jak i cieplną między innymi w naszych domach. Elektrownie korzystają z różnych energii, zaczynając od paliwa, poprzez siły wody aż po wiatr. Także bardzo popularne w ostatnim czasie stają się elektrownie słoneczna.

Jak wygląda taka elektrownia fotowoltaiczna

elektrownia fotowoltaicznaObecnie w Stanach Zjednoczonych powstała największa elektrownia słoneczna i to wsyzstko dzięki takiej nauce jak fotowoltaika. Znajduje się ona czterdzieści kilometrów od Las Vegas w Kalifornii. Ta wydajna elektrownia fotowoltaiczna może zasilić w energie elektryczną sto czterdzieści tysięcy domów. Największa elektrownia na świecie zbudowana jest ze stu siedemdziesięciu trzech tysięcy pięciuset luster. Te panele słoneczne kierują światło słoneczne na specjalną wieże, w której umieszczony jest bojler z wodą. Tam wytwarza się para wodna, która następnie napędza turbiny, które wytwarzają prąd. Gdy ta elektrownia słoneczna, zbudowana z miliona elementów, jakimi są ogniwa fotowoltaiczne osiągnie pełną moc, to jej produktywność wyniesie trzysta dziewięćdziesiąt dwa megawaty energii. Jednak nie wszystkim podobała się budowa tej największej elektrowni fotowoltaicznej. Ekolodzy mieli zastrzeżenia. Według nich tak wielka inwestycja na pustyni będzie miała negatywny wpływ na tamtejszy ekosystem, który do wybudowania elektrowni był dziewiczy. Jednak warto zauważyć, że same panele słoneczne przecież mają także pozytywny wpływ na środowisko. Gdyż dzięki nim zapotrzebowanie na energię elektryczną z tradycyjnych jak do tej pory elektrowni jest mniejszych. A wiadomo, ze takie elektrownie są szkodliwe na środowisko.

Dlatego słuszną inicjatywa jest to, że powstaje coraz to więcej takich inwestycji, które korzystają z odnawialnych źródeł energii. A wiadomo, ze takie energie są darmowe, co także jest kolejną ich zaletą.