Najlepszy producent form do wtrysku

Najlepszy producent form do wtrysku

Druk trójwymiarowy jest coraz częściej wykorzystywany do tworzenia autorskich figurek do gier i systemów bitewnych, aczkolwiek częściej niż rzadziej zdarza się, iż jest on niewystarczająco precyzyjny by wykonać naprawdę złożone kształty. Figurki drukowane są więc często całkowicie niepodobne do oryginalnego projektu, i mają bardzo mierną jakość.

Formy do tworzenia precyzyjnych odlewów

producent form do wtryskarekNie chcieliśmy ryzykować tworzenia figurek o bardzo niskim poziomie detali, zwłaszcza że projekty należały do dość ambitnych, i zawierały w sobie ogromne ilości szczegółów i małych części. Zdecydowaliśmy się więc wykonywać modele tradycyjnie, za pomocą odlewu wtryskowego. Potrzebowaliśmy do tego najlepszych form, gdyż tylko formy stworzone z najwyższą precyzją umożliwiłyby nam stworzenie modeli tak szczegółowych jak zakładaliśmy. Producent form do wtryskarek, u którego zamówiliśmy pierwsze formy, mające być początkowymi formami testowymi do projektu zapewniał, iż osiągnięcie wymaganego przez nas poziomu detali będzie jak najbardziej możliwe. Co więcej, zamówione przez nas formy mogły być używane przez bardzo długi czas, gdyż wykonywane były w całości ze stopu stali odpornego nie tylko na korozję, ale również na wysokie temperatury i wpływ chemikaliów do czyszczenia osadu z tworzyw sztucznych. Pierwsze odlewy okazały się być niezwykle imponującymi, i miały dokładne wszystkie detale, jakie pierwotnie zawarliśmy na projekcie.

Niezależnie od rodzaju tworzywa, każdy odlew był tak samo dokładny, a materiał formy nie uległ najmniejszemu wypaczeniu nawet po kilkudziesięciu powtórzeniach wtrysku pod rząd i ciągłemu wystawieniu na wysokie temperatury. Mogliśmy więc bez wahania zlecić wykonanie reszty form, gdyż efekt końcowy był dokładnie taki, jak chcieliśmy osiągnąć.