Najlepsze działki w Charzynie

Najlepsze działki w Charzynie

Zakup odpowiedniej działki może być problematyczny, jeżeli nie znamy się na przepisach prawa budowlanego. Wystarczy nieco się zagłębić w zapisy, aby bez problemu znaleźć kategorię działki odpowiednią pod konkretne przeznaczenie.

Do czego służą działki rekreacyjne?

charzyno działki rekreacyjneKiedy planujemy budowę domu, to zaczynamy przygotowania od znalezienie odpowiedniej działki. Pod taką zabudowę konieczna jest działka budowlana, która może i jest jedną z najdroższych, ale też jako jedyna pozwala na taką inwestycję. Poza nią także na działce rekreacyjnej będziemy mogli postawić jakieś budynek, ale nie może ob być dowolny. W każdym mieście jest sporządzony miejski plan zagospodarowania przestrzennego, który precyzyjnie określa co może się znaleźć na poszczególnych rodzajach działek. Jeżeli mieszkamy w mieście Charzyno działki rekreacyjne są tu dostępne niemalże w nieograniczonej ilości. Co prawda nie mają one tak dużej powierzchni jak działki budowlane, ale są one wystarczające, aby móc na nich postawić niewielki domek i posadzić wokół niego roślinność. Przy planowaniu przestrzennym na działce rekreacyjnej należy pamiętać, że nie jest ona budowlana, czyli że nie postawimy na niej domu jednorodzinnego. Co najwyżej możemy wybudować mały domek letniskowy, którego całkowita powierzchnia w podstawie nie przekroczy dziesięciu – piętnastu procent całego obszaru działki. Jest to konieczne, ponieważ zabudowy na takim gruncie mogą być przeznaczone jedynie do okresowego zamieszkania, czyli na przykład na wakacje.

W polskim prawie, co prawda nie ma dokładnej definicji czym jest działka rekreacyjna, ale są zapisy mówiące o tym, co może lub nie może się na niej znaleźć. Na pewno jest ona znacznie tańsza niż działka budowlana i ma przeważnie mniejszą powierzchnię.