Nagrobki na cmentarzach

Nagrobki na cmentarzach

  • Post Author:
  • Post Category:Handel

Nagrobki na cmentarzach w Polsce różnią się między sobą wielkością, materiałem wykonania i ogólnie określonym stylem. Zdaje się, że w Polsce nagrobki są bardzo zróżnicowane.

Ekskluzywne i tanie nagrobki – gdzie są?

nagrobkiSama nie miałam okazji oglądać wielu cmentarzy na Zachodzie, ale z tego co widzę na filmach tam nagrobki są zunifikowane, najczęściej jest to po prostu krzyż, ewentualnie niewielka płyta nagrobna. Oczywiście oba te rozwiązania mają swój urok. Faktem jest jednak, że w Polsce, szczególnie w mniejszych miastach bardzo zwraca się uwagę na wygląd nagrobka. Nie jest do końca tak, że ludzie nie zwracają na to uwagi. Moim zdaniem należy znaleźć złoty środek pomiędzy bardzo ubogim grobem, a takim który aż popada w przepych. Oczywiście bliskim należy się taki gest świadczący o miłości, szacunku i pamięci, ale niekoniecznie musi to być wielki grobowiec. Nagrobki w Warszawie to bardzo zróżnicowane groby. Są tam zarówno bardzo ubogie nagrobki jak i wielkie grobowce. Oczywiście wiele grobów jest niesłychanie zniszczonych przez upływ czasu. Ekskluzywne i tanie nagrobki w województwie mazowieckim głównie skupiają się wokół Warszawy oraz Siedlc. Te dwa miasta mają najwięcej firm zajmujących się stawianiem nagrobków. Nagrobki podwójne są raczej zarezerwowane dla małżeństw, chociaż spotyka się także inne przypadki. Oczywiście każde z takich miejsc należy opłacić, gdy nie będzie opłat przez wiele lat grób zostanie przeznaczony na pochówek kogoś innego. Ekskluzywne nagrobki są najczęściej wykonane z marmuru lub innych drogich materiałów.

Na takie nagrobki najczęściej decydują się rodziny szlacheckie lub gwiazdy polskiej telewizji, świata biznesu. Jeśli już teraz jesteśmy zdecydowani na dany rodzaj nagrobka, warto podpowiedzieć naszym bliskim nasze oczekiwania. Myślę, że mogą być nieco zaskoczeni.