Mój kolega to wybitny trener osobisty

Mój kolega to wybitny trener osobisty

  • Post Author:
  • Post Category:Sport

Mój kolega zawsze był niezwykle wysportowanym chłopakiem. W sumie grał w piłkę, biegał, skakał w wzwyż i bardzo dobrze pływał. Zresztą czym był starszy tym chyba więcej dziedzin sportu uprawiał.

Trener osobisty i problemy z nadwagą

trener osobistyW sumie wcale nie zdziwiłam się gdy się z nim ostatnio widziałam w Warszawie i powiedział mi, że pracuje na siłowni. W sumie po jego wyglądzie mogłam domyślać się, że na siłownię chodzi jednak nie sądziłam że tam pracuje. On pracuje tam jako trener personalny i z tego co mówił ma bardzo wielu klientów. W sumie zawsze miał dobre podejście do innych, był przede wszystkim bardzo przez wszystkich lubiany. Jest to po prostu taki typ człowieka, który po prostu nie da się nie lubić. Kolego powiedział, że jest szczęśliwy, że pracuje jako trener personalny na siłowni. W sumie nie do końca potrafiłam sobie wyobrazić czym tak naprawdę się zajmuje dlatego spytałam się go co takiego robi. Opowiadał mi, że jako wybitny trener osobisty ćwiczy z osobami, które najczęściej mają problemy z wagą lub też jakieś problemy zdrowotne. Dobry trener osobisty potrafi zmotywować nawet najbardziej leniwe osoby do tego, aby ćwiczyły regularnie i tym samym schudły. W sumie kolega każdego klienta traktuje bardzo indywidualnie. Jednak podstawą jest współpraca między trenerem a dietetykiem. Bo nie może być tak, ze osoba która ma nadwagę zacznie tylko trenować a będzie nadal jadła to co jadła wcześniej. Od osoby, która chce schudnąć wymaga to rzeczywiście bardzo dużej determinacji, poświęcenia i tak naprawdę zmiany całego swojego dotychczasowego życia.

Kolega stwierdził, że lubi tą pracę bo przede wszystkim ma z niej bardzo wiele satysfakcji. Z każdym klientem jest w jakiś sposób związany emocjonalnie. I gdy klienci z jakiegoś powodu rezygnują to jest mu autentycznie przykro.