Metody alpinistyczne i sekcyjne dotyczące wycinki drzew

Metody alpinistyczne i sekcyjne dotyczące wycinki drzew

  • Post Author:
  • Post Category:Usługi

 

Jeszcze niedawno możliwa była wycinka drzew z własnej posesji bez specjalnego zezwolenia. Przepisy jednak zmieniają się bardzo szybko i nie do końca jest tak, że można wyciąć każde drzewo we własnym ogródku. Na pewno drzewa owocowe można wycinać.

Firmy oferujące wycinanie drzew różnymi metodami – załatwienie pozwolenia

wycinka drzew na terenie RybnikaMożna to robić nawet samodzielnie, jeśli oczywiście posiada się do tego odpowiedni sprzęt, czyli piłę spalinową do cięcia drewna. Niewiele osób ma jednak takie urządzenia na własność. Wtedy warto skorzystać z oferty firm, które oferują profesjonalną i bezpieczną wycinkę drzewa. Chodzi tu nie tylko o wycięcie drzewa z posesji przy domu. Są osoby, które mają własne lasy. Tam również możliwa jest wycinka albo np. przerzedzenie lasu. Tu jednak potrzebne są specjalne pozwolenia. Jeśli chodzi o takie usługi jak wycinka drzew na terenie Rybnika, to firmy zazwyczaj pomagają w załatwieniu specjalnych pozwoleń na wycięcie jednego lub kilku drzew. Są różne metody wycinki drzew. Duże drzewa wymagają wycinki metodą alpinistyczną. Jest to metoda, która polega na przypięciu do liny. Najpierw odcinane są gałęzie drzewa, a dopiero później ścina się drzewo przy pniu. Wycinanie dużych drzew jest bardzo skomplikowane i niebezpieczne, dlatego lepiej powierzyć to zadanie profesjonalistom, którzy wiedzą dokładnie, co robić. Możliwa jest również wycinka sekcyjna i tzw. arborystyka. Najpierw trzeba umówić się z firmą wycinającą drzewa.

Pracownik musi przyjechać na miejsce wycinki i ocenić, jaką metodę trzeba zastosować, jakie środki bezpieczeństwa i przede wszystkim ile będzie kosztować taka wycinka. Można też przesyłać zdjęcie obiektu do wycięcia na adresy mailowe firm zajmujących się wycinką. W ten sposób możliwe jest przyspieszenie całego przedsięwzięcia i kolejnym etapem będzie już sama wycinka drzewa.