Materiały do wykonywania protez

Ubytki w uzębieniu mogą powstać m.in. w wyniku wad genetycznych czy dużych zaniedbań jeśli chodzi o higienę jamy ustnej. Jeśli już się pojawią, musimy je najlepiej jak najszybciej uzupełnić. W przyszłości braki mogą spowodować większe problemy z zębami.

Trwały akryl do protez

akryle protetyczneGabinety dentystyczne zazwyczaj proponują różne rozwiązania, a raczej uzupełnianie braków w uzębieniu za pomocą różnych materiałów. Dentysta ocenia stan zębów, które pozostały albo podejmuje decyzję o ich usunięciu, a technik wykonuje nowe zęby. Technicy dentystyczni często chwalą akryle protetyczne, które służą właśnie do wykonania protezy albo jej naprawy, bo ona również, tak jak i prawdziwe zęby, może ulec po latach uszkodzeniu. Tworzywo akrylowe ma wiele zalet, które są ważne dla techników – jest plastyczne, w łatwy sposób poddaje się obróbce, jak przykładowo polerowaniu i jest bardzo wytrzymałe. Dla pacjentów z kolei również posiada wiele kluczowych zalet – przede wszystkim, oprócz wytrzymałości, ma spore walory estetyczne i można indywidualnie dobrać, który wykazuje się dużą trwałością. Ponadto charakteryzuje się też gładką powierzchnią. Wszystkie te cechy sprawiają, że pacjenci są zadowoleni ze swoich protez i mogą się czuć dzięki nim komfortowo. Takie profesjonalne tworzywo jest dla protetyków niezwykle istotne w pracy, bo dzięki niemu mogą wykonywać najlepsze protezy dentystyczne. Wpływa to pośrednio na podniesienie jakości życia oraz zdrowia pacjentów gabinetów dentystycznych. 

Protezy dentystyczne powinny być wykonane z jak najlepszych możliwych materiałów, ponieważ mają służyć pacjentom przez wiele lat i są użytkowane intensywnie. Dlatego tworzywo takie jak akryl jest bardzo chętnie wykorzystywane przez protetyków ze względu na szereg zalet.