Malowanie elewacji w Bydgoszczy i budowa domu

 

Moim wielkim marzeniem był mój własny dom. Chciałem aby był inny od pozostałych. W celu zalezienia kapitały wyjechałem na wiele lat za granicę. Nie interesowało mnie życie z kredytem i chciałem zarobić na dom swoją ciężką pracą.

Moja wymarzona niebieska elewacja

malowanie elewacji w BydgoszczyPo około dziesięciu latach powróciłem do kraju. Znalazłem nawet odpowiednie biuro architektoniczne, które zgodziło się na wykonanie projektu według moich ścisłych wytycznych. Wymarzyłem sobie aby dom był piętrowy. Na dodatek każde pomieszczenie miało być w innym stylu, a na dole pragnąłem urządzić dla siebie wielki salon gier aby wspólnie z rodziną spędzać ciężkie zimowe wieczory. Jednak aby zrealizować swoje marzenia w takim stopniu wymagało to ode mnie jeszcze trochę organizacji i wysiłku. Architekt wykonujący dla mnie projekt polecił mi usługi budowlane. Na dodatek oferowali oni malowanie elewacji w Bydgoszczy o połowę taniej niż normalnie. To był dla mnie kluczowy element, ponieważ jednym z głównych wymagań mojego nowego domu były niebieskie ściany. Wiedziałem, że taka elewacja jest dość nie typowa w Polsce i może się nie którym nie podobać. Ja jednak miałem trochę inne zamiary i chciałem żyć po swojemu i według własnych zasad i upodobań. Na spotkaniu z poleconym wykonawcom dowiedziałem się jeszcze bardziej szczegółowo ile wszystko będzie mnie kosztowało. Byłem zadowolony, ponieważ pewne elementy mogłem wykonać sam i tym razem zredukować koszty całego przedsięwzięcia. Budowa domu była nie zwykle trudna i wymagało to od człowieka umiejętności związanych z logistyką. Ja nie czułem się dobrze w tym dlatego ze wszystkich sił pomagała mi żona.

Liczyłem, że mój dom zostanie wybudowany w przeciągu roku i będę się mógł do niego wprowadzić. Tak naprawdę nie mogłem doczekać się tego momentu i cały czas obserwowałem pracę wykonawców oraz dokumentowałem nawet najmniejsze postępy.