Lekcja o piecach z nadmuchem

Lekcja o piecach z nadmuchem

  • Post Author:
  • Post Category:Edukacja

Uwielbiam czytać bloga mojego nauczyciela, uwielbiam też zajęcia z nim. Dzisiaj to będzie hołd dla niego. Opiszę wam co robiliśmy na lekcji. Tym razem, nie uwierzycie, ale zaprosił Pana Artura Domerackiego, znacie go? No jasne, że nie, to człowiek który siedzi w kotłowni w naszej szkole. Tak pan Artur jest odpowiedzialny za ciepło w naszej szkole.

Jaką rolę w szkole pełnią piece nadmuchowe?

piece nadmuchowe Głównie chciał opowiedzieć o tym, dlaczego naszej szkole jest ciepło. Przede wszystkim opowiadał jak działa piec z nadmuchem, dlaczego są tak dobre. Jego wiedza zaskoczyła moich kolegów, ale też samego nauczyciela, ponieważ nie wiedział, że piece nadmuchowe są tak fascynujące. Opowiadał nam wszystkim w jaki sposób tani producent pieców nadmuchowych ociepla budynek szkolny. Zapytał się nas, czy w naszych domach ktoś ma piec z nadmuchem. Zgłosiło się kilkoro z nas, chłopcy nawet wiedzieli jaki producent jest odpowiedzialny za te piece z nadmuchem jakie mają w domach. Pan Artur był bardzo zadowolony i zaczął im podpowiadać. Opowiadał jaki piec z nadmuchem jest najlepszy, gdzie można taki zakupić. Oczywiście powiedział, że sam takie piece z nadmuchem instaluje, więc jakby coś, to on chętnie wpadnie i pomoże. Stwierdził też, że może pomóc wynegocjować dobrą cenę u przed zakupem. Faktycznie pan Artur się świetnie zna, a piec nadmuchowy to jego konik, jak mało kto zna się na tej branży. Śmiał się i stwierdził, że on wiedział czym są piece z nadmuchem szybciej, niż przeczytał „Sto lat samotności”.

 

Faktycznie to musiało być bardzo wcześnie. Poprosił nauczyciela abyśmy zeszkli na dół i pokazał nam szkolne piece nadmuchowe, abyśmy mogli je z bliska poznać. Faktycznie jeden piec z nadmuchem przypominał taki, który mam w domu. Jednak tata stwierdził, że mamy pewnie dużo mniejszy, bo to dom a nie szkoła.