Leczmy depresję

W dzisiejszym otaczającym nas świecie problem zdrowia psychicznego wydaje się być coraz to bardziej dostrzegany. Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że pewne problemu, z którymi borykają się nawet od lat – często wymagają specjalistycznej pomocy ze strony wykwalifikowanego zespołu medycznego.

Depresję trzeba leczyć!

leczenie depresji krakówJedną z najczęstszych chorób z zakresu zdrowia psychicznego jest niedoceniana przez wiele lat depresja. Nie do końca zdajemy sobie sprawę jak bardzo częsty i jak groźny jest to problem. Niestety, najnowsze doniesienia literatury medycznej mówią o tym, że na depresję zachorować może w ciągu swojego życia co czwarty z nas. Co gorsza – fachowej pomocy medyczne poszukuje i podejmuje leczenie około jedna trzecia z osób, których stan tego wymaga. Należy więc podejmować leczenie depresji Kraków, Warszawa, Wrocław czy inne duże miasta posiadają liczne placówki, które się tym zajmują. Ale nie tylko w dużych miastach można uzyskać pomoc, pamiętajmy o tym. Dlaczego depresję trzeba leczyć? Dlatego, że jest to choroba śmiertelna. Tak – nie tylko osoba chora na raka choruje na śmiertelną chorobą, z tym, że o depresji niestety tego wystarczająco często się nie mówi. Leczenie depresji jest bardzo wielokierunkowe. Istnieją oddziały psychiatryczne stacjonarne, do których trafiają osoby z ciężką depresją, często w bezpośrednim zagrożeniu życia – nie będące w stanie zapewnić sobie podstawowy potrzeb życiowych z powodu choroby, osoby z myślami samobójczymi czy też po nieudanych próbach samobójczych. Leczenie depresji odbywa się również na tak zwanych oddziałach pobytu dziennego – tam chodzą osoby, które są w nieco lepszym stanie niż powyższe, ale które nie są w stanie z powodu choroby prawidłowo funkcjonować w społeczeństwie. Przychodzą one do placówki codziennie tak jakby w godzinach pracy, w tym czasie prowadzone są z nimi rozmaite zajęcia. 

Depresja leczona może być również ambulatoryjnie – jeśli jest choroba o lekkim przebiegu, stosuje się farmakoterapię, psychoterapię i wiele innych metod, które wykorzystywane są również podczas leczenia stacjonarnego i leczenia w oddziałach pobytu dziennego.