Kuzynka jest rzeczoznawcą i wycenia mieszkania

Kuzynka jest rzeczoznawcą i wycenia mieszkania

  • Post Author:
  • Post Category:Usługi

Moja kuzynka jest rzeczoznawcą. Tak naprawdę nie jest to jej pierwszy zawód. Wcześniej pracowała w dość dużej firmie. Jednak praca ta nie była spełnieniem jej marzeń. Pracowała tam kilka lat a potem postanowiła się przeprowadzić. Miała już dosyć pracy i miejsca, w którym mieszkała.

Kiedy jest wykonywana wycena mieszkań?

wycena mieszkańPrzeprowadziła się do Warszawy i tam właśnie wykształciła się tym kierunku by zostać rzeczoznawcą. Taki rzeczoznawca zajmuje się wyceną nieruchomości na zlecenie. Taka profesjonalna wycena mieszkania w warszawie jest na ogół zamawiana na zlecenie na przykład banków. Bo wycena nieruchomości komercyjnych jest ważna w procesie przyznawania kredytów hipotecznych. Taka wycena nieruchomości nie jest wcale łatwa. Kuzynka opowiadała mi, że przede wszystkim wycena domów jest ciężka. Bardzo łatwo jest bowiem popełnić jakiś błąd. A dla banków takie błędy są niedopuszczalne. Trzeba mieć naprawdę bardzo dużą i aktualną wiedzę by móc dokonywać wyceny. Kuzynka już jednak pracuje w tej branży jakiś czas i teraz dla niej wycena nie stanowi problemów. Twierdzi, że z czasem bardzo polubiła tą pracę bo teraz czuje się pewnie w tym co robi. Kuzynka pracuje w biurze nieruchomości i tam właśnie dokonuje wyceny, jednak czasem dostaje jakieś zlecenie od banków i wtedy jeździ i ogląda daną nieruchomość. Kuzynka kiedyś chciałaby razem z mężem otworzyć własne biuro nieruchomości. Tak naprawdę obydwoje dobrze wiedzą na czym ta praca wygląda i myślę, że by sobie poradzili. Myślę, że za jakiś czas zrealizują swoje marzenia. Niedawno kupili sobie dom pod Warszawą i cały wolny czas przeznaczają na wykończenie swojego domu.

Nie mogę się już doczekać kiedy tam pojadę na parę dni. Tak naprawdę od dłuższego czasu mam już zaproszenie do nich jednak cały czas nie mam czasu by pojechać i ich odwiedzić. Może gdy zrobi się ciepło w końcu zdecyduję się pojechać.