Kudowa i atrakcje turystyczne jej okolic

Kudowa i atrakcje turystyczne jej okolic

Ziemia Kłodzka to piękny zakątek Polski, a Kudowa Zdrój znajduje się w atrakcyjnej okolicy turystycznej. Odwiedzając ten region możemy podziwiać czeskie Sudety jak i Góry Stołowe. Można tutaj podziwiać wiele atrakcji turystycznych oraz obiektów historycznych. Podczas pobytu można zatem połączyć wartości zdrowotne miejsca z walorami turystycznymi.

Kudowa Zdrój i otaczające ją piękne tereny

apartamenty kudowaKudowa Zdrój leży u podnóża Gór Stołowych, a główną atrakcją w okolicy są należące do ich masywu Błędne Skały. Jest to zbiór niezwykłych przejść i labiryntów skalnych tworzących kształt wąwozów. Jeżeli interesują nas apartamenty Kudowa oferuje nam wiele opcji zakwaterowania. Kiedy już przyjedziemy tutaj możemy odwiedzić Jaskinie Niedźwiedzią w Kletnie z jej wieloma formami formami naciekowymi. Niedaleko Kudowy znajdują się Duszniki, gdzie możemy zwiedzić Dworek Chopina. W tym miejscu co roku w sierpniu możemy posłuchać pianistów którzy wykonują muzykę naszego wielkiego kompozytora. Będąc w Dusznikach warto również odwiedzić Muzeum Papiernictwa oraz kolorowe fontanny. W samej Kudowie na uwagę zasługuje tak zwany szlak Ginących Zawodów. Możemy mieć dzięki niemu styczność z wieloma dawnymi zawodami, które są obecnie na wymarciu. Może być to tkactwo, młynarstwo czy garncarstwo. Znajduje się tam tez mini ZOO, do którego możemy zabrać nasze dzieci.

Odwiedzając Kudowę Zdrój, możemy ją zwiedzać na rowerze dzięki istniejącej wypożyczalni rowerów. Oferuje ona wszystkie ich rozmiary, które bez problemu dopasujemy do siebie. Po otrzymaniu kasku i zapinania rowerowego możemy wyruszyć podziwiać te piękne tereny. Możemy wyruszyć też w podróż pojazdem elektrycznym, który kursuje po terenie miasta. Dzięki kursowi możemy poznać historię miasta i kurortu.