Komfortowy nocleg w Kudowie Zdroju

Komfortowy nocleg w Kudowie Zdroju

  • Post Author:
  • Post Category:Turystyka

Kudowa Zdrój jest popularnym miasteczkiem uzdrowiskowym. Jeździ tam wielu kuracjuszy mających problemy z układem krwiotwórczym, leczy się tam też choroby układu krążenia oraz schorzenia reumatyczne. W Kudowie znajdziemy też liczne hotele i pensjonaty.

Noclegi w Kudowie Zdroju nie są drogie

kudowa zdrój noclegiNie musimy być pacjentem sanatorium, by spędzić urlop w Kudowie Zdroju. Są tu liczne hoteliki i pensjonaty dla turystów. Kudowa Zdrój noclegi oferuje także w domkach letniskowych. Znajdziemy tu niedrogie noclegi w małych hotelach, ale też komfortowe apartamenty. Samo miasteczko posiada wiele atrakcji turystycznych, jest też idealnym punktem wypadowym na wycieczki do Parku Narodowego Gór Stołowych. Obowiązkowo musimy obejrzeć Kaplicę Czaszek w Czermnej, jeden z trzech takich obiektów w Europie. Obecność w tym miejscu pozwoli nam na chwilę zadumy nad ludzkim losem. Trzeba też udać się do Pijalni Wód Mineralnych – Kudowa Zdrój słynie ze swoich leczniczych wód. Jedno z nich znajdziemy w Parku Zdrojowym. Park to piękne miejsce na spacer, jego stylistyka utrzymana jest w klimacie XIX wieku. Znajdziemy tu liczne fontanny. Pobliski Ogród Muzyczny z metalowymi rzeźbami instrumentów pozwala zrobić ciekawe zdjęcia. Możemy tu m.in. usiąść przy fortepianie. Muzeum Zabawek to idealne miejsce na spędzenie popołudnia nie tylko dla dzieci. Starsi z nas odnajdą tu zabawki ze swojego dzieciństwa. Popularne jest również Muzeum Żaby w budynku dyrekcji Parku Narodowego Gór Stołowych.

Możemy też wybrać się na wycieczkę w Góry Stołowe. Rezerwat Błędnych Skał zapewni niezapomniane wrażenia. Piękne labirynty skalne zrobią niesamowite wrażenie na każdym turyście odwiedzających to miejsce. Warto wybrać się na  szczyt Szczeliniec Wielki, by podziwiać stamtąd piękne widoki.