Koloryzacja włosów przy pomocy henny

Koloryzacja włosów przy pomocy henny

 

Jeśli twoje włosy nie polubiły się z farbami chemicznymi dostępnymi w drogeriach i stały się zniszczone oraz przesuszone, to czas na zmiany. Coraz większą popularnością cieszą się naturalne kosmetyki tworzone na bazie wyciągów z roślin i jedynie naturalnych składników. Zwłaszcza w kulturze bliskiego wschodu kobiety od wieków stosują jedynie taką pielęgnację. 

Zalety stosowania naturalnych farb do włosów

henna do włosówFarba z henny zawiera w sobie jedynie składniki ziołowe. Barwniki stosowane do uzyskania odpowiedniego koloru to również naturalne wyciągi z roślin. Warto podkreślić, że dzięki temu niemożliwe jest uzyskanie na włosach bardziej ekstremalnych kolorów. To przekonało mnie do użycia tego rodzaju farby. Jestem zwolenniczką naturalnych włosów. Swoich nigdy nie farbowałam mimo tego, że mam 22 lata. Farby z henną dostępne są więc głównie dla blondynek, szatynek oraz brunetek. Henna bez dodatku barwników ma natomiast lekko czerwonawy odcień idealny dla podkreślenia rudych włosów. Zioła z których uzyskuje się hennę mają bardzo pozytywny wpływ na włosy. Moje włosy po zabiegu były odżywione, gładsze i błyszczące. Z czasem można zauważyć, że włosy szybciej rosną i mniej się niszczą. Chociaż moje włosy przed farbowaniem były w dobrej kondycji to dzięki hennie nabrały dodatkowo jeszcze pięknego złotawego blasku. Henna do włosów w zależności od rodzaju i struktury włosa utrzymuje się nawet kilkanaście tygodni. Po kilku tygodniach hennę można nałożyć na same odrosty jeśli takowe się pojawią. U mnie przy naturalnym kolorze nie było problemu nawet z nimi. Czasem zaraz po koloryzacji włosy mogą wydawać się przesuszone. W takim wypadku do farby dodaję odrobinę odżywki nawilżającej.

Po koloryzacji warto też powstrzymać się od mycia włosów przez dwa dni. Wtedy barwniki dokładnie utrwalą się na włosach, dzięki czemu kolor utrzyma się o wiele dłużej. Na taki zabieg warto zdecydować się w dniu wolnym, kiedy nigdzie się nie spieszymy. Dlatego, że henna na włosach powinna być utrzymywana nieco dłużej niż zwykłe farby.