Kilka słów o kufrach motocyklowych

Kilka słów o kufrach motocyklowych

Jeżeli wybieramy się w dłuższą, motocyklową wyprawę, to powinniśmy przede wszystkim zadbać o właściwy, wysokiej jakości sprzęt. Przez kilka tygodni podróży możemy być bowiem skazani na to, co posiadamy i trudno nam będzie coś po drodze dobrać, wymienić czy naprawić. To, co jest najistotniejszym gadżetem w długiej podróży są odpowiednie kufry motocyklowe.

Jak wybrać odpowiednie kufry do motocykla?

solidne kufry motocykloweWybór kufrów, oferowany na rynku, jest tak duży, że może wprost przysporzyć nam zawrotu głowy. Warto wiedzieć, że solidne kufry motocyklowe są dostępne w tak wielu odmianach, kształtach i formach, że podjęcie decyzji będzie niezwykle trudne. W związku z tym, w celu dokonania takiego zakupu, dobrze byłoby wybrać się do profesjonalnego, specjalistycznego sklepu, bo tam sprzedawcy będą nam służyli radą i na pewno przedstawią nam wszystkie szczegóły na temat oferowanego sprzętu – jego wady i zalety. Powiedzmy jednak kilka słów na temat możliwych opcji. Po pierwsze na pewno znajdziemy podział na kufry miękkie i twarde. Miękkie będą zazwyczaj wykonane ze skóry i tym podobnych materiałów. Z kolei twarde kufry z reguły stworzone będą z włókna szklanego lub PCW. Po drugie istotny jest kolor. Od nas zależy czy wolimy bardziej neutralne akcesoria, w kolorze czarnym, brązowym, granatowym – nierzucające się w oczy, a jednocześnie pasujące do karoserii – czy też wolimy kufry, które będą stanowiły ekstrawagancki element – na przykład w kolorze żarzącego pomarańczu albo czerwieni. Po trzecie kufry mogą mieć różne kształty i formy – montowane z przodu, z tyłu lub z boku.

Kufry motocyklowe są niezbędnym elementem wyposażenia każdego motocyklisty, wybierającego się w krótszą lub dłuższą wyprawę. Funkcjonalne pojemniki pomieszczą bowiem cały nasz dobytek, który musimy ze sobą zabrać na wyprawę.