Kiedy zamontować w domu ciepły parapet?

Kiedy zamontować w domu ciepły parapet?

 

Okna to jeden z najważniejszych elementów domu. Zapewniają nie tylko nasłonecznienie ale i są ważnym elementem utrzymywania ciepła i chłodu w domu. Jednym z bardzo ważnych, choć niedocenianych, elementów okien jest parapet – on także może być ważnym elementem termoizolacji.

Czym montaż ciepłego parapetu?

ciepły parapetJest to dość nowatorskie rozwiązanie, stosowane od bardzo niedawna. Ogólnie rzecz ujmując, ciepły parapet to po prostu profil podokienny. Czym się charakteryzuje? Przede wszystkim jest on połączeniem okna z murem. Jest to bardzo ważny element, ponieważ w miejscach po kinach montażowych, które nie zostaną wypełnione pianką poliuretanową tworzą się korytarze termiczne. W praktyce oznacza to, że nawet jeśli okno jest porządnie osadzone, warstwowe, nastawione na termoizolację, to i tak część ciepła będzie uciekać. Dlatego tak ważne dla pełnej izolacji termicznej jest, aby wszystkie ewentualne braki były uszczelnione. Ważne jest także to, że na ciepłym parapecie można osadzić każde okno – drewniane, plastikowe, aluminiowe. Jego montaż jest prosty – chociaż profil taki musi być dostosowany do profilu okiennego, to bardzo łatwo to zrobić. Ponieważ wykonywany jest on z kształtek z polistyrenu lub styropianu technicznego, łatwo dociąć go nożykiem do pożądanych wymiarów.  W dodatku ciepły parapet ułatwia montaż stolarki, ponieważ nie wymaga wtedy montażu listew podokiennych. Jest także oparciem dla parapetów, zarówno tych wewnętrznych jak i zewnętrznych – zapewnia im odpowiednie wypoziomowanie i odporność na wszelkiego rodzaju obciążenia.

Ciepły parapet to rozwiązanie, które na pewno zainteresuje tych, którzy chcą zapewnić swojemu domowi bardzo wysoką termoizolację. Eliminuje on jej braki i, razem z odpowiednimi oknami, pomaga zachować ciepło w domu.