Jednobarwny nadruk subliflock

Jednobarwny nadruk subliflock

  • Post Author:
  • Post Category:Moda

Nadruki różnią się strukturą i kolorem, ponieważ inną metodę musimy zastosować do kolorowych, a inną do jednokolorowych. Są to ograniczone wymuszone przez technologię, która jak na razie daje nam bardzo satysfakcjonujące rezultaty. Folie transferowe są najczęściej stosowane.

Czy nadruki subliflock muszą być jednobarwne?

jednokolorowy subliflockOdpowiedź jest jednoznaczna i brzmi: tak, muszą być jednobarwne. Dzieje się tak dlatego, że folia posiada tylko jeden kolor i nie ma możliwości go mieszania, przez co nadruk jest w takim samym kolorze. Jeżeli chcemy kolorowy nadruk wykonany tą metodą, to musimy go podzielić na kawałki i każdy stworzyć oddzielnie z nowej folii. Jednokolorowy subliflock zapewnia uzyskanie głębokich kolorów i nieco chropowatej, nierównej struktury, która w dotyku przypomina meszek, lub zamsz. Gotowy wzór drukuje się na specjalnej folii do sublimacji, a następnie wgrzewa się na folię subliflock. Aby równo wyciąć wzór po obrzeżach, najlepiej skorzystać z pomocy plotera, który automatycznie wycina szkic. Tak przygotowany nadruk, można przyłożyć do tkaniny, na którą ma być nanoszony i przygnieść w termoprasie. Pod wpływem wysokiej temperatury, druk odkleja się od papieru ochronnego i przywiera do tkaniny. Jednokolorowe nadruki wykonane w profesjonalnych punktach poligraficznych, charakteryzują się dużą odpornością, oraz można je prać bez obaw o rozerwanie, czy odklejenie. Wykonanie motywu na jednej koszulce to koszt zaledwie parunastu złotych. Materiał można też prasować na lewej stronie.

Kolorowe motywy na koszulkach sprzedawanych w sklepach są gorszej jakości niż te wykonane jednorazowo w firmach usługowych, ponieważ materiały użyte do ich produkcji są lepsze gatunkowo. W pasmanteriach dostaniemy gotowe wzory na foliach, które wystarczy zaprasować żelazkiem.