Jakie preparaty stosować do mycia auta?

Myjnie samochodowe skonstruowane są w taki sposób, by pomieściły auta osobowe, ale i dostawcze. Posiadają podniesione zadaszenie. Na jego szczycie znajduje się główna ruchoma szyja węża wodnego. Przez sposób obracania i długi kabel jest dostęp do pojazdu z każdej jego strony.

Jak myć samochód na myjni?

najlepsza aktywna piana do mycia samochoduGłówne pistolety znajdują się zaraz koło maszyny przyjmującej żetony. Na wielu myjniach dzielą się na dwa różne pistolety. W jednym płynie woda z mieszankami chemikaliów, natomiast w drugim może znajdować się najlepsza aktywna piana do mycia samochodu. Wypuszczana zostaje pod ciśnieniem i grubą warstwą jest pokrywana cały pojazd. Jej skład chemiczny powoduje że, brud rozmięka i łatwo schodzi z karoserii pojazdu, nie zostawiając smug. Przy większych zabrudzeniach warto użyć szczotki z delikatnym włosiem. Dzięki temu dokładniej rozprowadzi się piana w miejscach niedostępnych. Zwykłe szampony samochodowe nie radzą sobie z zabrudzeniami felgi, na których pozostaje osad. Do reflektorów przyklejają się martwe owady, które dla aktywnej piany nie stanowią większego problemu. Do zbycia używa się zwykłej wody, natomiast warto w ostatnim procesie użyć wody demineralizowanej. Jej specyficzna struktura powoduje, że na aucie nie  ma smug a powłoka karoserii, jest śliska i odtłuszczona. Piana wspomaga nabłyszczenie pojazdu i tworzy na nim strukturę ochronną. Warto poczekać przed jazdą do całkowitego wyschnięcia pojazdu, ponieważ latające drobinki mogą przyklejać do kropel wody. Przez co efekt mycia nie będzie zadowalający.

Aplikowanie aktywnej piany jest bardzo proste i nie musi odbywać się na myjni samochodowej. Na rynku jest duża ilość preparatów, które można wlać do karchera samochodowego i przy podłączeniu wody będzie palikowany na karoserie. Należy pamiętać, że nie można myć aut na posesjach.