Jaki zbiornik dwupłaszczowy wybrać?

Jaki zbiornik dwupłaszczowy wybrać?

 

Dwupłaszczowe zbiorniki wykorzystywane są do magazynowania oleju napędowego. Wykorzystywane są głównie przez większe koncerty naftowe i olejowe, jak również przez mniejsze firmy, takie jak warsztaty samochodowe, czy producenci części samochodowych takich jak silniki napędowe.

Czym charakteryzują się zbiorniki dwupłaszczowe?

warte uwagi zbiorniki dwupłaszczoweZbiorniki dwupłaszczowe  wykonane są z  wysokiej jakości materiału zwanym polietylenem, który jest odporny na zmienne i rygorystyczne warunki pogodowe obecne w naszym kraju. Warte uwagi zbiorniki dwupłaszczowe wykonywane są przez większe firmy zajmujące się zarówno mechaniką pojazdową, jak i samą konstrukcją zbiorników na olej napędowy. Wychodząc naprzeciw rosnącym wymaganiom klientów producenci mają w swojej ofercie szeroką gamę zbiorników o pojemnościach od nawet 1000 litrów, do 20 000 litrów. Warte uwagi zbiorniki dwupłaszczowe na olej napędowy mogą zostać wyposażone w specjalistyczny układ pozwalający na dystrybucję oleju, który składa się z następujących elementów: przepływomierza analogowego, łopatkowej lub zanurzeniowej pompy paliwa, filtra paliwa, węża dystrybucyjnego, pistoletu nalewczego, jak i najbardziej złożonej i istotnej rzeczy – systemu monitoringu dystrybucji płynów. Warte uwagi zbiorniki dwupłaszczowe możemy podzielić na grupy różniące się użytym materiałem konstrukcyjnym.

Rozróżniamy na rynku zbiorniki stalowe, mobilne, z poliuretanu, jak i zbiorniki dwupłaszczowe do nawozów płynnych. Każdy ze zbiorników różni się swoimi właściwościami, dlatego ważny jest odpowiedni ich wybór pod kątem przeznaczenia. Zbiorniki do nawozów w postaci płynu będą zbudowane z wykorzystaniem innych technik, niż zbiorniki do olejów napędowych. Przed dokonaniem wyboru warto zapytać profesjonalistę o fachową poradę.