Jaki rower wybrać? Może elektryczny?

Jaki rower wybrać? Może elektryczny?

  • Post Author:
  • Post Category:Handel

Dzisiaj coraz więcej osób stawia na zdrowy styl życia, pełen aktywności i ruchu na świeżym powietrzu. To bardzo korzystne zjawisko doskonale balansujące siedzący tryb życia z potrzebną organizmowi aktywnością fizyczną.

Rowery elektryczne to jedno z rozwiązań

rowery elektryczneRowery z napędem elektrycznym to jedno z rozwiązań, jakie możemy wybrać planując zakup. Wspomagają one osobę jadącą zamontowanym silnikiem elektrycznym i hamulcem magura hs11 pochodzącym od uznanego niemieckiego producenta. Rowery focus to bardzo popularna marka na rynku polecana przez rowerzystów. Komu przyda się rower elektryczny? Na pewno wszystkim, którzy zaczynają przygodę z taką formą ruchu, oraz osobom po kontuzjach lub w starszym wieku. Początkujący kolarze, który lubią wyjazdy w góry, powinni zainteresować się kategorią rowerów górskich. Cechują się one odpowiednio szerokimi oponami przystosowanymi do jazdy po trudnym terenie, a także dodatkową amortyzacją. Miękkie siodełko i specjalnie przystosowane buty do jazdy w górach to gwarancja udanych wycieczek. Osobną grupą są osoby lubiące jazdę po gładkiej nawierzchni asfaltu, bez kontaktu z innym podłożem, czy błotem. Dla nich odpowiedni jest rower szosowy, o lekkiej konstrukcji i ciekawej geometrii ramy. Pozwala on rozwijać większe prędkości dzięki mniejszym oporom toczenia (węższa opona o innej strukturze). Dla osób, które nie potrafią określić, czy więcej czasu spędzą na szosie, czy w górach, odpowiednim rowerem jest trekking. Łączy on średnicę koła pozwalającą na szybszą jazdę, z odpowiednimi oponami na trudniejszy teren. Dzięki temu wycieczki rowerowe mogą być bardziej urozmaicone.

Wiele osób zaczynając przygodę z kolarstwem, wybiera rower, który po jakimś czasie przestaje wystarczać (nie ma bowiem uniwersalnych rozwiązań) – dlatego posiadają więcej niż jeden.