Jaki rodzaj taśmy spinającej wybrać – taśma poliestrowa i nie tylko

Jaki rodzaj taśmy spinającej wybrać – taśma poliestrowa i nie tylko

Zabierając się za pakowanie jakichkolwiek towarów przede wszystkim musimy się dobrze zaopatrzyć. Nie da się ukryć, że to właśnie od sposobu zapakowania będzie zależało bezpieczeństwo naszej paczki. Na co w ogóle możemy się zdecydować?

Tasma poliestrowa i jej zalety

taśma poliestrowaOczywiście pierwsze co przyjdzie nam na myśl przy pakowaniu to wybranie odpowiedniego kartonu. Jednak w większości przypadków na tym się nasze pakowanie nie kończy. Karton pokrywa się dla zwiększenia zabezpieczenia folią. Nie da się ukryć, że najczęściej wybieranym rodzajem folii jest folia stretch. Jednak po folii przychodzi czas na wybranie jeszcze taśmy spinającej. Okazuje się, że paczka większych rozmiarów musi być zabezpieczona taka taśmą, dla zwiększenia pewności wysokiej trwałości opakowania. Taśmy spinające są w większości wykonane z poliestru. Nie da się ukryć, że to właśnie taśma poliestrowa daje najlepsze cechy jakościowe. Możemy wybierać spośród taśm klejonych i takich, które zostały w specjalny sposób utkane. Taśma poliestrowa przejawia również różne parametry techniczne. Jednak to na jaką szerokość i na jaką grubość taśmy się zdecydujemy powinno zależeć ściśle od rodzaju paczki i od tego czy i jakie posiadamy zapinki. Z całą pewnością pakowanie przy pomocy taśm spinających będzie skuteczniejsze przy jednoczesnym użyciu bandownic. Nie można również zapominać o tym, że niekiedy taśma poliestrowa powinna zostać zastosowana w kilku powtórzeniach, wtedy będziemy mieli największą pewność dobrego zabezpieczenia opakowania.

 

Taśma poliestrowa daje nam podczas pakowania naprawdę wiele możliwości. Nie można jednak zapominać o tym, że aby mieć możliwość prawidłowego użycia taśmy powinniśmy się wyposażyć w dodatkowe akcesoria. Może się okazać, że zastosowanie samej taśmy nie zagwarantuje nam efektu, którego oczekujemy.