Jak zwalczyłem strach przed dentystą?

  • Post Author:
  • Post Category:Uroda

Mieszkam w Toruniu, od kilku dni miałem problem ze swoim zębem. Za każdym razem, gdy jadłem coś słodkiego lub piłem coś zimnego, doskwierał mi dosyć męczący ból, który stępował dopiero po pewnym czasie i po dokładnym przepłukaniu go naparem z rumianku.

Wyleczony ząb dzięki skutecznemu dentyście z Torunia

skuteczny dentysta z ToruniaBól zęba zaczął doskwierać mi co raz bardziej z każdym dniem. Pomimo swojego strachu przed dentystami, w końcu zdecydowałem, że trzeba coś z tym zrobić. Jak każda osoba z pewną fobią, mimo świadomości, że wyleczenie tego zęba będzie konieczne prędzej czy później, zwlekałem wizytę jak tylko się da. W drodze do pracy, natrafiłem na tabliczkę, która pod napisem „skuteczny dentysta z Torunia” posiadała strzałkę kierującą nas do jego miejsca. Stwierdziłem, że wracając z pracy się tam udam i tak też zrobiłem. Umówiłem się w recepcji na konkretną godzinę i wróciłem tam dwie godziny później. Rozebrałem się, przywitałem i powiedziałem dentyście o swoim strachu przed zabiegiem. Dentysta się tylko cicho roześmiał, zażartował, powiedział, że wiele pacjentów ma z tym problem ale też, że nie ma się czego obawiać. Usiadłem na fotelu i po dostaniu znieczulenia, straciłem czucie nad połową swojej twarzy. Było to dosyć ciekawe uczucie, ale przy okazji nie czułem również całego zabiegu, tak jakby zabieg w ogóle się nie odbywał. Po zakończeniu usuwania nerwu z mojego zęba, nie wiedziałem nawet kiedy ten czas zleciał. Był to najlepszy dentysta jakiego kiedykolwiek widziałem.

Jeżeli również boicie się dentystów, znam wasz ból, ale pamiętajcie, że ból sam z siebie raczej rzadko ustępuje i będziecie musieli pójść na wizytę prędzej czy później. Jeżeli szybko się zdecydujecie i umówicie na wizytę, tym mniej będziecie musieli przechodzić przez ten nieprzyjemny ból, a przy okazji, może akurat znajdziecie zaufanego lekarza, do którego będziecie się udawać się w przyszłości.