Jak zamontować pompę wspomagania

Jak zamontować pompę wspomagania

 

Układ wspomagania kierownicy jest według wielu mechaników jednym z najważniejszych układów montowanych obecnie w samochodach. To on jest bezpośrednio odpowiedzialny za komfortowe oraz bezpieczne poruszanie się po drogach. Każde najdrobniejsze odstępstwo od normy może spowodować zagrożenie na drodze. Dlatego tak ważne jest przeprowadzenie regularnych przeglądów systemu wspomagania kierownicy.

Montaż nowej pompy wspomagania

pompa wspomagania land roverW przypadku wystąpienia jakichkolwiek nieprawidłowości związanych z układem wspomagania rozwiązaniem może okazać się wymiana pompy wspomagania. Jest to jeden z najważniejszych elementów całego układu wspomagania. Tak też było w moim przypadku. Rozwiązaniem na wszystkie problemy okazała się nowa pompa wspomagania Land Rover jest producentem, który produkuje wytrzymałe części jednak wymagające wiele uwagi oraz regularnych przeglądów. Aby poprawnie zamontować nową pompę wspomagania stary element demontujemy. Jest on zazwyczaj przymocowany za pomocą kilku śrub po których odkręceniu należy jeszcze odpiąć wężyki odpowiedzialne za doprowadzanie płynu hydraulicznego do do wnętrza pompy. Należy to robić bardzo ostrożnie tak aby nie uszkodzić żadnych przewodów. Zapowietrzony układ nie będzie funkcjonował poprawnie. Bo wykonaniu wszystkich tych kroków możemy przystąpić do montażu nowej pompy układamy ją w odpowiednim miejscu przykręcamy na końcu mocując przewody w odpowiednich miejscach. Ostatnim krokiem jest  dolanie odpowiedniego płynu hydraulicznego oraz odpowietrzenie całego układu.

Prawidłowo funkcjonujący układ wspomagania kierownicy można rozpoznać po gładkich i bezproblemowych obrotach kierownicy podczas jazdy samochodem. Ma to bezpośrednie przełożenie na komfort oraz bezpieczeństwo jazdy. Wczesne wykrywanie problemów może ustrzec nas przed poważnymi konsekwencjami.