Jak wykonać wieczorowy makijaż?

Jak wykonać wieczorowy makijaż?

  • Post Author:
  • Post Category:Zdrowie

Makijaż na większe wyjścia, bankiety, eleganckie spotkania towarzyskie, powinien być mocniejszy i bardziej wyrazisty niż makijaż na co dzień. Tylko taki będzie pasował do wieczorowych kreacji, pięknych i kobiecych sukni. Taki makijaż najlepiej wykona profesjonalistka, ale można go także wykonać samodzielnie.

Jakie kosmetyki będą potrzebne?

kredka do oczuDo wieczorowego makijażu będzie potrzebne nieco więcej kosmetyków niż do tego codziennego. Muszą być one także trwalsze, lepiej kryjące również. Na wieczór używa się także o wiele mocniejszych kolorów. Oczywiście ich wybór powinien być w głównej mierze zależny od karnacji, typu urody, ale również sukienki, w jaką kobieta postanawia nałożyć na ten wieczór. Wiele kobiet w wieczorowym makijażu stawia przede wszystkim na makijaż oczu. Do ich pomalowania będą potrzebne takie kosmetyki, jak kredka do oczu, cienie do powiek i baza pod nie, czasem także eyeliner, jak i odpowiednia maskara. Wiele kobiet używa sztucznych rzęs doczepianych na specjalny klej. Taki zabieg pozwala na osiągnięcie iście spektakularnego efektu, jaki trudno byłoby osiągnąć tylko przy użyciu zwyczajnych kosmetyków, stąd też tak duża jego popularność. W makijażu oczy nie można ponadto zapominać o pomalowaniu i wyregulowaniu brwi. Ich odpowiedni kształt dodaje rysom charakteru i sprawia, że twarz staje się o wiele piękniejsza. Ponadto bardzo ważne w wieczorowym makijażu są odpowiednie kosmetyki do twarzy. Nie można się obyć bez kryjącego, rozświetlającego podkładu, pudru oraz bronzera lub różu do policzków.

Wykonanie pięknego makijażu, który będzie wyglądał elegancko i naturalnie wymaga sporo wprawy. Nie jest to może najłatwiejsze, ale na pewno wykonalne w domowych warunkach. Jeśli brak nam wprawy, o wiele lepiej skorzystać z pomocy specjalisty.