Jak wygląda badanie echa serca?

Jak wygląda badanie echa serca?

  • Post Author:
  • Post Category:Zdrowie

Badanie echa serca jest dość popularnym badaniem, które zlecają kardiolodzy. Dzięki niemu można wykryć wiele nieprawidłowości wiążących się z sercem jak i z całym układem krwionośnym. Dzięki niemu można ocenić jak działa serce oraz to jaki jest jego obraz anatomiczny i czy są w nim jakieś nieprawidłowości.

Kiedy warto wykonać badanie echa serca?

badania echa serca w bydgoszczBardzo często kardiolog zlecania badania echa serca w bydgoszcz jak i w innych miastach na podstawie wielu objawów. Do nich można zaliczyć duszności, omdlenia, szmery sercowe, często też takie badanie będzie zlecone jeśli mamy bóle w klatce piersiowej. Badania echa serca w bydgoszcz także wykonuje się u osób leczących się chemioterapią, aby wykryć w szybki sposób ewentualne powikłania sercowe po leczeniu. Podczas badania należy rozebrać się do pasa. Następnie pacjent musi się położyć na lewym boku lub na plecach. Badanie wykonuje się specjalnym urządzeniem, które wykorzystuje ultradźwięki. Podczas wykonywania badania jest przykładana tak zwana głowica ultrasonograficzna urządzania. Głowicę tą smaruje się specjalnym żele,. Jest ona przykładana do różnych miejsc klatki piersiowej. Jest tak aby uzyskać obraz serca. Aby wykryć nieprawidłowości potrzeba od piętnastu do czterdziestu pięciu minut badania. Badanie echa serca jest w zasadzie niebolesne i całkowicie bezpieczne. Jedyny dyskomfort, który może się pojawić to docisk głowicy do klatki piersiowej. Ważnym aspektem jest to, że takie badanie również można wykonywać u kobiet w ciąży.

 

Badanie echa serca jest popularnym zabiegiem, a przede wszystkim bezbolesnym. Dlatego jeśli lekarz nam je zleci nie mamy się czego obawiać, a może nam w czymś pomóc i wykryć schorzenia, które można będzie zaleczyć, a to może nawet owocować uratowaniem naszego życia a na pewno zdrowia.