Jak projektuje się wnętrza

  • Post Author:
  • Post Category:Wnętrza

Praca jako architekt wnętrz wiąże się przede wszystkim z dużym wynagrodzeniem. Myślałem tak jeszcze jak byłem na studiach, jednakże nie sądziłem, że jest to naprawdę sporo pracy i nic dziwnego, że projektanci wnętrz oraz architekci muszą otrzymywać odpowiednie wynagrodzenie, które będzie rekompensatą za poświęcony czas oraz umiejętności.

Istota projektowania wnętrz

projekt wnętrz z WrocławiaJuż na studiach zauważyłem, że podoba mi się projektowanie różnorodnych wnętrz dla klientów, dlatego też chciałem wykształcić się w tym kierunku i zaraz po szkole podjąłem praktyki w jednym z bardziej znanych biur architektonicznych, które realizowało naprawdę ciekawe projekty, na których mógłbym się rozwinąć. Architektura i projekt wnętrz z Wrocławia to kilka dziedzin, którymi warto się zainteresować, co na pewno dla wielu klientów będzie odpowiednie. Początkowo faktycznie miałem styczność jedynie z mniej angażujący projektami tylko pod okiem doświadczonego architekta, aby ten mógł wszystko sprawdzić i zobaczyć, czy nadają się na oddanie mi samodzielnie tworzenia różnych projektów dla nowych klientów. Zajmowaliśmy się przede wszystkim architekturą budynków oraz krajobrazu, jednakże jak trafiło się zlecenie od firmy, która chciała zaprojektować całą przestrzeń biurową również nie widzieliśmy w tym problemu. Po kilku miesiącach praktyk okazało się, że jestem na tyle znanym architektem wnętrz, że radzę sobie bardzo dobrze niemalże z każdą realizacją. Dlatego jak najbardziej mogę podjąć się otworzenia własnej firmy czy biura architektonicznego.

Biura, w którym będę mógł zrealizować naprawdę różne projekty cieszące się później dużym zainteresowaniem. Głównie firmy się do mnie zgłaszały, gdyż zawsze interesowały mnie przestrzenie do pracy, a jest to także nisza, którą warto się zainteresować pod kątem dalszego rozwoju.