Jak działają olejki CBD?

Jak działają olejki CBD?

  • Post Author:
  • Post Category:Zdrowie

Od dawien dawna, wiadomo, że wszystkie lekarstwa, jakie pochodzą z natury, przynoszą nam dużo korzyści i mają zastosowanie w niezliczonej ilości terapii. Jednym z nich są konopie, w których możemy znaleźć substancję organiczną, której nie znajdziemy nigdzie indziej, czyli kannabidiol (CBD).

Skuteczność olejków konopnych

olejki cbdWszystkie oleje konopne, dostępne legalnie, są pozyskiwane wyłącznie z medycznych odmian marihuany, w związku z czym zawierają jedynie śladowe ilości psychoaktywnego tetrahydrokannabinolu (THC), który wywołuje nie tylko odurzenie, ale także uzależnia. W medycznych konopiach, które są uszlachetnione genetycznie, znajdziemy nie więcej niż 0,02% tej substancji czynnej, podczas, gdy odmiany zwykłej marihuany maja THC na poziomie od siedmiu do ponad trzydziestu procent. Toteż nie ma się co dziwić, że stosowanie olejków konopnych jest w pełni bezpieczne, co zresztą potwierdza także fakt iż nie jest konieczne, by były sprzedawane w aptece. Co ciekawe, ich przyjmowanie jest bardzo wydajne, albowiem wystarczy zaledwie kilka kropli na dobę, co z kolei sprawia, że jedno opakowanie, zawierające dziesięć mililitrów wyrobu, wystarczy nam na około miesiąc. Olejki CBD są najczęściej czarną, bardzo gęstą zawiesiną, ale znajdziemy też taki, których barwa jest złocista. Nie różnią się one właściwościami leczniczymi, ale te drugie są zdecydowanie bardziej łagodne w smaku. Większość z nich jest także wyposażona w praktyczny podajnik aerozolu, co gwarantuje nam przyjęcie precyzyjnie odmierzonej dawki.

Wśród producentów olejów konopnych, znajdziemy także tych rodzimych. Co prawda, jakości ich wyrobów nie sposób porównać z najlepszymi w branży, jednakże, z czasem, mają szanse stać się naprawdę istotnym graczem i to nie tylko w skali kraju, bowiem tej branży nie sposób wziąć szturmem.