Inwestycja w dobry wkład kominowy

Inwestycja w dobry wkład kominowy

Oj, obecnie fachowcy zakończyli u mnie w domu pracę z instalacją gazową. Mam też piec gazowy. I ja myślałem, że tylko trzeba go rurami z kominem podłączyć, a tu się okazuje, iż czeka mnie następny wydatek.

Wkład kominowy jest potrzebny

wkład kominowyWkład kominowy kwasoodporny, oto co mnie czeka. Fachowcy od pieca wytłumaczyli mi, iż inaczej nie może być, bez tego się nie obejdzie. Spaliny gazowe są bowiem chłodniejsze i dużo więcej wytrąca się z nich pary. Nie wolno więc mieć zwykłego komina z cegieł i zaprawy. Trzeba w niego jeszcze teraz będzie włożyć właśnie dobry wkład kominowy. W nim ponoć będzie się wszystko skraplać do zbiorniczka, a ja raz po raz go opróżnię. Rury kominowe jeszcze do tego wszystkiego dochodzą, aby od pieca dołączyć się do wkładu. Ja będę potrzebował jakieś kwasoodporne „spiro czyli coś o regulowanym kącie nastawienia. No cóż nic tylko trzymać fason i iść do przodu dzielnie stawiając czoła wydatkom! W tym wszystkim dzielnie wspiera mnie mój szwagier który przechodził taką samą instalację kwasoodporną. Mówił mi że wiadomo – swoje to kosztuje ale jak już założę to będę miał spokój na lata. Wkłady tego typu są bowiem bardzo mocne nie psują się w żaden sposób przede wszystkim nie korodują od kwaśnych spalin. A piece gazowe właśnie takie spaliny wydzielają. Mówi że wydam raz a kwestią komina będę miał rozwiązaną na wieki.

Ogólnie mu wierzę ponieważ on całą taką instalacją kominową dysponuje od kilku lat. I nigdy nic nie wspominał o jakichkolwiek usterkach. Gorąco wierzę że i u mnie tak będzie. No i oczywiście iż gorąco będzie w zimie z mojego nowego pieca gazowego.