Internetowe kamery tubowe

Przejście ze stacjonarnego monitoringu na internetowy było dość płynne i sprawne. Stary system był kompatybilny z nowym oprogramowaniem i miał na tyle dobrą jakość, by spokojnie móc przestawić się z całością do centrum monitorowania. Najsłabszym punktem były oczywiście kamery ruchome, które wymagały wymiany.

Nowoczesne ruchome kamery

kamery tubowe ipWszelkie kamery obrotowe i tubowe na obiekcie wymagały osobnego oprogramowania, gdyż były one starszego typu, w większości nieprzystosowane do obsługi przez internet. Operatorzy, którzy próbowali je przystosować i przeprogramować wspominali, iż często przestawały one reagować na sterowanie, zacinały się, lub wręcz wyłączały podczas prób ich ustawiania. Potrzebne były więc dedykowane kamery obrotowe i kamery tubowe ip. Na szczęście, obecnie w sprzedaży było wiele różnych modeli, specjalnie przystosowanych do działania na łączu internetowym, o jakości zależnej oczywiście od ceny. Do obiektu wybraliśmy kamery o średniej jakości, która w porównaniu do starego systemu była i tak o wiele lepsza, aczkolwiek o dużej szybkości przesyłu i czasu reakcji na sterowanie przez operatora. Nowe kamery działały z taką samą szybkością jak te używane przez monitoring stacjonarny, pozwalając na obserwowanie obiektu z taką samą dokładnością jak te na starym systemie. Co najważniejsze, dzięki zastosowaniu kamer o średniej jakości, dyski rejestratorów mogły pomieścić znacznie dłuższy czas zapisu, przy obecnie zastosowanej rozdzielczości i jakości mogący sięgać nawet i do pół roku.

Przede wszystkim jednak, nowe kamery były w pełni kompatybilne ze starą infrastrukturą, co było o tyle wygodne, iż nie było potrzeby wymiany wyposażenia innego niż kamery. Po podłączeniu i zaprogramowaniu, były one natychmiast gotowe do użycia.