Idealne rozwiązanie dla firm

Idealne rozwiązanie dla firm

Każdy właściciel firmy robi wszystko, aby jego pracownicy czuli się w placówce firmy jak najbardziej bezpiecznie oraz komfortowo. W związku z tym dba o szereg zabezpieczeń, które pracownikom zapewnią zarówno jedno jak i drugie.

Rodzaje ścian lakierniczych

sucha ściana lakierniczaPrzestrzeganie zasad bezpieczeństwa oraz higieny i komfortu pracowników jest szczególne ważne w miejscach, w których są potencjalnie narażeni na kontakt z różnego rodzaju środkami chemicznymi. Takie warunki panują zwłaszcza w malarniach oraz w miejscach, w których pracuje się przy użyciu lakierów, podczas malowania natryskowego różnych przedmiotów. W takiej sytuacji pracodawca powinien zadbać o odpowiednią bardzo dokładną i szczegółową wentylację powietrza z powstałych w wyniku przeprowadzanych prac zanieczyszczeń. Problem ten może skutecznie rozwiązać instalacja w pracowni urządzenia takiego jak sucha ściana lakiernicza. Urządzenie to cechuje się wybitnie dużą skutecznością w filtrowaniu oraz usuwaniu pyłków farb. Skuteczność tego urządzenia sprawia, że pracowni nie zależy dodatkowo wietrzyć przez co możliwa jest praca w systemie wielozmianowym. W urządzeniu filtrującym wbudowane są dwa rodzaje filtrów – kartonowy, ma on zastosowanie przy lakierach poliuretanowych oraz lamelowym, ten ma zastosowanie przy lakierach wykonanych z profili metalowych. W wentylatorach jest dodatkowo wbudowane zabezpieczenie antywybuchowe, jest to dodatkowa gwarancja bezpieczeństwa. Urządzenia mogą być przekształcane oraz dostosowane do potrzeb klienta. 

Warto wybierając zabezpieczenia do pracowni  w swojej firmie – zwłaszcza gdy pracujemy w trudnych warunkach, z chemikaliami oraz toksycznymi substancjami chemicznymi zadbać o bezpieczeństwo nasze oraz naszych pracowników. Montaż ściany zabezpieczającej jest w takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem.