Hydrant jako najlepszy środek gaśniczy w stolarstwie

Hydrant jako najlepszy środek gaśniczy w stolarstwie

 

W ośrodkach przemysłowych muszą być zabezpieczenia, które pomogą ugasić pożar lub zmniejszyć jego ryzyko. W zakładach stolarskich jest to bardzo ważne, ponieważ wszystkie prace wykonuje się z drewnem. Podczas jego obróbki powstają trociny oraz zręby, które mogą być łatwopalne. Można stosować gaśnice miejscowo, lecz posiadanie hydrantu wydaje się najrozsądniejszym krokiem do zapewnienia bezpieczeństwa.

Hydrant w zakładzie stolarskim

hydrant z wężemMiejsce, w którym pracują stolarze wymaga zabezpieczenia przeciwpożarowego. Hydrant z wężem wydaje się być najrozsądniejszą opcją. Do jego atutów należy to, że łatwo go przemieszczać. Oczywiście wąż musi być wystarczający, lecz jeśli go mamy, ugasimy ogień w dowolnym miejscu. Dodatkowo przepustowość wody, czyli środka gaśniczego jest łatwo regulowana. Kręcąc zaworem hydrantu można ustawić strumień wody, dzięki czemu ugasi się każdy ogień. Są węże, które mogą wytworzyć dowolne ciśnienie. Można również kupić wzmacniacz ciśnienia. Jest to urządzenie, które montuje się przy zaworze hydrantu. Do niego podczepia się wąż. Następnie wystarczy ustawić na nim ciśnienie, które chcemy uzyskać, a on wytworzy odpowiedni nacisk na przepływającą wodę. Z hydrantu potrafi korzystać każdy, ponieważ jest to łatwe, dlatego wszyscy pracownicy będą mogli zapobiec rozprzestrzenianiu się ognia.

Posiadanie hydrantu sprawi, że wszystkie kwestie przeciwpożarowe będą zatwierdzone przez inspektorów BHP. Jest to najlepszy środek do gaszenia ognia, który nie powstał przez stosowanie środków chemicznych. Można nim ławo ugasić każdego rodzaju ogień, nawet jeśli szybko się rozprzestrzenia. Zwłaszcza gaszenie drewna hydrantem będzie efektywne, ponieważ podczas jego spalania nie wytwarza się tak duża temperatura, jak np. podczas spalania chemii.