Gry komputerowe a tani skatepark

  • Post Author:
  • Post Category:Rozrywka

Wydaje się, że powoli znika moda na gry komputerowe. Jeszcze parę lat temu grał w nie praktycznie każdy, teraz w ten sposób czas spędza coraz mniej osób, choć oczywiście wciąż można znaleźć wielu wielbicieli tego rodzaju rozrywki.

Skatepark i gry zrecznościowe

skateparkObecnie bardziej popularne są gry, które umożliwiają wspólne rozgrywki internetowe, z graczami z różnych miejsc – nie zawsze wśród znajomych, ale często z przypadkowymi osobami, które akurat w tym samym momencie są zalogowane do serweru. Ostatnio na rynek weszła pozycja, która bardzo popularna, szczególnie wśród młodzieży oraz dzieci. Jest to gra zręcznościowa, której scenerią jest tani skatepark w Krakowie , a głównym bohaterem jest młodzieniec, który uczy się podstaw jazdy na deskorolce oraz wykonywania podstawowych tricków. Z czasem wraz z rozwojem gry, tricki te są coraz bardziej skomplikowane i naprawdę wymagają sporej ilości gry oraz ćwiczeń, aby je poprawnie wykonać oraz przejść na wyższy poziom (level). Sporą ciekawostką tej gry jest fakt, że jej tło w głównej mierze zrealizowane jest na projekcie dostępnym w Polsce – odzwierciedleniem jest Wakepark Bydgoszcz oraz znajdujący się w nim skatepark. Niektóre elementy (rampy itd.) zostały zapożyczone z innych skateparków w Polsce (na przykład tym znajdującym się w mieście Chorzów). Tło oraz grafika gry jest naprawdę bardzo dobrze wykonana i w pełni odzwierciedla realia takich miejsc oraz ich możliwości. Również Kraków miał spore zaangażowanie w tworzenie tej gry komputerowej. To właśnie tam obserwowano najpopularniejsze tricki wykonywane przez korzystających z pobliskiego skateparku.

Oraz w głównej mierze przeniesiono je na ekran komputera oraz dopasowano do poszczególnych etapów w grze. Gra mimo tego, że upłynęło dopiero parę dni od jej premiery, już cieszy się wielką popularnością.