Gdzie wykorzytywane są rzepy na klej?

Gdzie wykorzytywane są rzepy na klej?

Rzepy stosowane są w wielu rodzajach przemysłu, przykładem może być przemysł odzieżowy, kaletniczy, a nawet meblarski czy produkcyjny. Rzepy wykorzystywane są przecież do produkcji wielu rodzai opakowań, pudeł czy innych materiałów marketingowych. W przemyśle odzieżowym rzepy często służą jako zapięcia, w rzeczach, które są często używane czy tam, gdzie wiadomo, że innego rodzaju zapięcia mogłyby się zbyt szybko zużyć.

Wielofunkcyjne rzepy na klej

rzepy na klej wąskiePrzykład stanowić mogą fartuchy kosmetyczne czy medyczne, kitle oraz odzież robocza. Pośród rzepów wyróżnić można te tradycyjne, które należy przyszyć do danego materiału, rzeczy oraz rzepy na klej wąskie i szerokie. Jednakże to rzepy wąskie są częściej wykorzystywane ze względu na swoją popularność, mają one najczęściej wymiary rozpoczynające się na 16 mm, aż po 30 mm. Rzepy na klej dzięki swojej przyczepności mogą być stosowane praktycznie na wszystkich rodzajach materiałów, jak również surowców. Bez różnicy czy podłoże, do które kleić będziemy rzep będzie gładkie (plastik) czy szorstkie (materiał) lub śliskie (szkło). Takie rzepy są łatwo dostępne do zakupienia w sklepach i hurtowniach zarówno tych stacjonarnych, jak i tych online. Najczęściej sprzedawane są w szpulkach lub krążkach. Rzepy są doskonałym rodzajem zapięcia, gdyż pozwalają na wielokrotne zapinanie i odpinanie, bez przymusu skupiania się i zatrzymywania, jak dzieje się to podczas zapinania czegokolwiek na przykład na guziki bądź zamek błyskawiczny lub zatrzaski.

Użytkując rzecz zapinającą się na rzep wystarczy złączyć ze sobą część pętelkową, czyli gładką z szorstką częścią haczykowatą. Wykonanie ich z nylony oraz poliestru gwarantuje też doskonałą jakość i przede wszystkim wytrzymałość, a to przecież podczas użytkowania jest nadrzędną z wymagań.