Gdzie szukać inspiracji do projektów wnętrz?

Gdzie szukać inspiracji do projektów wnętrz?

  • Post Author:
  • Post Category:Wnętrza

Inspiracja jest dla nas motorem napędowym. Czasem trudno samemu coś wymyślić, więc korzystamy z dorobku innych ludzi. Tak naprawdę podobnie powstały wszystkie większe wynalazki.

Projekty wnętrz i ich sprawdzenie

projekty wnętrzLudzie udoskonalali wzajemnie swoje pomysły, dodawali pojedyncze cegiełki, które w efekcie końcowym dawały nam wynalazek. Inspiracji do naszego domu mamy mnóstwo. Oferuje nam je internet, gazety, znajomi czy rodzina. Jednak czy możemy na tym wszystkim polegać? Oczywiście dobrze jest się posiłkować takimi rzeczami, ale na pewno najlepiej jest podpatrywać specjalistów. Dla mnie takim specjalistą jest architekt wnętrz. Miewają oni swoje blogi, strony internetowe, pisują artykuły i prowadzą gazety poświęcone tej tematyce. Nie wiadomo aż z czego wybierać. Najlepiej jest jednak zobaczyć, jak taka pracownia aranżacji wnętrz wygląda. W tym celu warto takiego architekta odwiedzić w jego biurze i razem z nim stworzyć projekt naszego wnętrza. To nie jest tak, że gdy zatrudniamy architekta, on robi wszystko obok nas. Oczywiście możemy zdać się tylko na niego, ale sami również możemy modyfikować projekt. W końcu to my będziemy tam mieszkać i to my mamy być zadowoleni. Tak właśnie moim zdaniem powinna przebiegać aranżacja wnętrz. Ważne jest uczestniczenie w niej. Wtedy doskonale wiemy, co będzie zrobione. Czasem może się okazać, że projekty wnętrz po prostu nam się nie podobają. Dlatego nim wejdą one w życie, warto je przeanalizować. Szukajmy innych źródeł inspiracji, twórzmy coś razem. W końcu od tego jest architekt wnętrz, by nam pomagał, a nie narzucał swoją wolę.

Wówczas projektowanie wnętrz stanie się bardzo przyjemnym i relaksującym zajęciem. Większe miasta jak Lublin, Warszawa czy Kraków, coraz częściej skłaniają ludzi do takich decyzji. Myślę, że to krok w dobrą stronę.

Więcej o projektach na stronie arthouseprojektowanie.pl