Gdzie dostać największe dotacje?

Gdzie dostać największe dotacje?

  • Post Author:
  • Post Category:Biznes

 

Jeżeli marzy się nam uzyskanie unijnych dotacji – nic prostszego. Wystarczy zgłosić się do uczestnictwa w jednym z wielu projektów, na terenie naszego województwa. Do zdobycia jest sporo, ponieważ w niektórych projektach aż kilkaset tysięcy eurowaluty. 

Kto w kujawsko – pomorskim zarządza dotacjami?

dotacje kujawsko pomorskieNasz kraj, dzięki funduszom unijnym zdecydowanie zmienił swoje oblicze. Nasze miasta są nowoczesne i zadbane, a my nie musimy już czuć się jak gorsze dzieci Matki Europy. Mamy dostęp do tych samych towarów i usług, mamy lepszy poziom nauczania w szkołach i uczelniach, a także mamy wreszcie pieniądze na „odszarzenie” polskiego krajobrazu architektonicznego. Jeżeli chcemy uzyskać unijne dotacje kujawsko pomorskie jest strzałem w dziesiątkę. Nasze województwo może poszczycić się faktem, że należy do jednych z najlepiej dotowanych województw w Polsce. Obejmuje to zarówno projekty kierowane do zwykłych obywateli, jak i dla firm. Jednak z dotacji nie korzystają tylko statystyczni Kowalscy i firmy, ale również miasta i gminy. Funduszami unijnymi zarządza z reguły Marszałek Województwa, a organami przyznającymi dotacje są urzędy: marszałkowski, gminy, pracy, miasta. Jeżeli szukamy odpowiedniego projektu dla siebie, najlepiej często przeglądać strony internetowe, wyżej wymienionych instytucji. Tam widnieją informacje o ilości projektów, o tym czego dotyczą i jaki jest czas ich trwania. Dzięki dotacjom możemy odmieniać los naszych miast, wsi, budynków, ale przede wszystkim swój.

Miliardy euro, jakie trafiły do Polski są mądrze zagospodarowywane. Dzięki temu nie tylko regiony mają szanse optymalnego rozwoju, ale również jego mieszkańcy. Unijne dotacje w kujawsko – pomorskim są naprawdę duże i warto postarać się o udział w ciekawym projekcie.