Fotelik do karmienia dla dziecka

Fotelik do karmienia dla dziecka

Kiedy nasz maluszek jest już coraz większy i coraz więcej potrafi jesteśmy bardzo szczęśliwi ale również zdajemy sobie sprawy, że bardzo szybko rośnie i lada chwila zacznie chodzić, a wtedy będzie trzeba mieć oczy dookoła głowy. Dlatego trzeba się do tego odpowiednio przygotować i kupić kilka potrzebnych rzeczy.

Kiedy karmić dziecko w krzesełku?

krzesełko do karmienia milanoPoprawny siad maluszka pojawia się mniej więcej w ósmym miesiącu życia. Wygląda to w ten sposób, że dziecko z pozycji czworakowania sam przechodzi do pozycji siedzącej. Wtedy można powiedzieć, że dziecko potrafi samo usiąść. Niektóre matki sadzają dziecko i sprawdzają czy będzie potrafiło utrzymać równowagę. Kiedy tak się dzieje można kupić krzesełko do karmienia milano. Podczas rozszerzania diety maluszka początkowo nie jest łatwo go nakarmić, ponieważ w czwartym miesiącu dziecko jeszcze nie potrafi siedzieć. wtedy zazwyczaj kładziemy dziecko na poduszce i podajemy pokarm. Kiedy dziecko potrafi już usiąść można wsadzić je do krzesełka do karmienia. Krzesełko zostało skonstruowane na specjalne potrzeby maluszków. Każde krzesełko posiada pasy bezpieczeństwa, aby uniknąć wypadku dziecka. Oprócz tego każdy fotelik posiada podstawkę, na której można postawić miskę czy kubek. Jeżeli chodzi o materiał wykonania to mamy duży wybór. W ofercie wielu sklepów z artykułami dziecięcymi możemy obejrzeć krzesełka i wybrać ten odpowiedni. Mimo, iż wybór jest ogromny zaleca się prosty wybór, czyli zwykłe plastikowe krzesełko.

Plastikowe krzesełka są wbrew pozorom najbardziej funkcjonalne, ponieważ kiedy nasze dziecko skończy już jeść wystarczy wziąć mokrą szmatkę i wytrzeć brudny fotelik. W przypadku, kiedy foteliki posiadają futerały z materiału, brudny materiał trzeba wyprać, tak więc plastik jest w tym przypadku dobrym wyborem.