Folie ogrodnicze – ciekawostki

Folie ogrodnicze – ciekawostki

Nawet niepozorna i wyjątkowo cienka rzecz może czasami wystarczyć nam zupełności do tego, aby skutecznie zmienić warunki panujące w konkretnym miejscu. Wystarczy uważnie przyjrzeć się folii ogrodniczej. Tym bardziej że ten produkt znajduje teraz naprawdę dużo ciekawych zastosowań. Z niektórych na pewno sami doskonale zdajemy sobie sprawę.

Co możemy budować z folii ogrodniczych?

folia tunelowa ogrodniczaNa pewno będą one dla nas przydatne, wtedy gdy chcemy stworzyć budynek potocznie nazywany folią. Będą go potrzebowały przede wszystkim te osoby, które chcą zająć się na co dzień uprawą różnych roślin takich jak pomidory, ogórki szklarniowe, papryka i znacznie więcej. Folia tunelowa ogrodnicza pozwala na łatwe utrzymanie temperatury na stałym poziomie. Niewielu z nas ma świadomość tego, że taka folia nie wchodzi w reakcję chemiczną z różnymi substancjami. Czasami bowiem trzeba ściany takiego budynku pomalować na przykład wapnem lub inną substancją chroniącą przed palącymi promieniami słońca. To normalnie, że również tam musimy czasami stosować środki ochrony roślin, ale pod warunkiem rozsądnego wykorzystywania nawet one nie są w stanie uszkodzić powierzchni takiej foli. Z czegoś takiego możemy budować naprawdę różne rzeczy, ponieważ nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy stworzyli małą konstrukcję do uprawy sałaty czy na przykład rzodkiewki. Taką folię jesteśmy w stanie czasami kupić za naprawdę niewielkie pieniądze.

Obecność folii w każdym przypadku zmniejsza również zużycie wody, ponieważ ułatwia ona utrzymanie poziomu wilgoci w glebie i w powietrzu przez długi czas. Dobrze wykonane tunele ogrodnicze mogą pełnić swoją funkcję całymi latami. Z ewentualnym zwichnięciem konkretnej folii nie powinno być najmniejszego problemu, ponieważ nawet wtedy nie pęka.