Filmy 360 stopni – co warto o nich wiedzieć?

Filmy 360 stopni – co warto o nich wiedzieć?

 

Ostatnio coraz częściej słyszy się o filmach nagrywanych za pomocą technologii 360 stopni. Jak pewnie wielu się domyśla to filmy, które nagrywają całą przestrzeń, całą sferę wokół siebie, dlatego często nazywane są również sferycznymi. Filmy 360 stopni to niesamowity wynalazek, który ogromnie angażuje zainteresowanie jego odbiorcy.

Więcej informacji o filmach 360 stopni

filmy 360Dzięki tej nowoczesnej technologii jesteśmy w stanie zobaczyć więcej. Baa, jesteśmy w stanie zobaczyć wszystko dookoła, ponieważ nie istnieje w przypadku tych filmów pojęcie kadru, nic nie narzuca nam perspektywy, z której mamy dany film oglądać. Pewnie wielu z nas zadaje sobie pytanie: jak nagrywa się filmy 360 stopni i na jakich urządzeniach możemy je oglądać? Jeśli chodzi o to ostatnie pytanie, takie filmy możemy oglądać na zwykłym monitorze, spokojnie znajdziemy przykłady takich filmów w Internecie, jednak musimy przesuwać strzałkami ekran w różne strony, by zobaczyć całość, co na dłuższą metę jest dość uciążliwe. Nie poleca się więc takiej opcji. Więc jak je oglądać? Najprostszym sposobem jest zakup lub wynajęcie odpowiednich gogli, które umożliwią nam oglądanie filmów w tej technologii. A jak nagrywa się takie filmy? Oczywiście jest to bardzo skomplikowany proces. Istnieją różne kamery 360 stopni, do kręcenia filmów zwykle używa się kilku z nich i jeszcze kilku GoPro360. Jak więc widać nie jest to łatwe przedsięwzięcie.

Kręcenie tego rodzaju filmów to nowa technologia, którą fachowcy nie zajmują się dłużej, niż 5 czy 6 lat, jednak można się spodziewać, że za jakiś czas filmy 360 stopni będziemy mogli oglądać w każdym kinie, jak dziś filmy 3D. Pozostaje tylko cierpliwie czekać na efekty pracy profesjonalistów, którzy dostarczą nam niezapomnianych wrażeń.