Energooszczędne wersje żarówek

Energooszczędne wersje żarówek

  • Post Author:
  • Post Category:Wnętrza

Każdy z nas doskonale pamięta jak duże problemy bywały z żarówkami wolframowymi. Ich cienkie włókna dość często się przepalały a pod wpływem nawet lekkich wstrząsów mogły się zerwać. W takim wypadku żarówka nadawała się na śmietnik. Generalnie żywotność tego typu żarówek była stosunkowo mała. Obecnie produkuje się żarówki energooszczędne, które mogą wytrzymać w naszym domu kilka lat. 

Sprawdzone oświetlenie LED

energooszczędne oświetlenie linioweWspominając o żarówkach wolframowych warto jeszcze dodać jak bardzo kosztowna bywała ich eksploatacja. Koszty jakie ponosiliśmy za używanie kilkunastu żarówek wolframowych o mocy 80W były niekiedy naprawdę spore. Na dzień dzisiejszy wiele osób inwestuje w energooszczędne oświetlenie liniowe. W tym celu stosuje się najczęściej listwy LED. Ten rodzaj oświetlenia popularność zdobył już kilka lat temu a jego zastosowanie stale rośnie. Miejscem, w którym najczęściej montowane są tego typu listwy jest kuchnia. W tym pomieszczeniu listwy LED idealnie sprawdzają się do oświetlenia blatów. Listwy montuje się więc głownie na styku mebli ze ścianą lub też pod wiszącymi szafkami. Zasilanie takich listew odbywa się za pośrednictwem zasilacza, który swoim wyglądem przypomina ładowarkę do telefonu komórkowego. Oprócz listew LED bardzo często stosujemy również żarówki energooszczędne, które montujemy do lamp i żyrandoli. Ceny takich żarówek są dość trudne do podania bowiem zależą od wielu czynników. 

Pragnąc wymienić oświetlenie w naszym domu na energooszczędne warto odwiedzić markety z materiałami budowlanymi i ogrodowymi. W działach dotyczących oświetlenia czeka na nas całe mnóstwo energooszczędnych lamp, kinkietów oraz wspomnianych wcześniej taśm. Jednorazowa inwestycja w tego typu rozwiązania będzie w stanie nam się zwrócić w ciągu kilku miesięcy.