Energooszczędne lampy liniowe

Energooszczędne lampy liniowe

  • Post Author:
  • Post Category:Budownictwo

To rozwiązanie dedykowane jest osobom, które cenią sobie energooszczędne źródła światła. Lampy liniowe to to rozwiązanie atrakcyjne również pod względem wizualnym. Łatwe w montażu oraz żywotne, znajdują swoje zastosowanie zarówno w domach i mieszkaniach jak i biurowcach, restauracjach i innego rodzaju lokalach użytkowych. Ten rodzaj oświetlenia to idealna alternatywa dla tradycyjnych żarówek energooszczędnych.

Szeroki wybór lamp liniowych

lampa liniowaW ofercie dostępnych jest wiele rodzajów lamp liniowych, co ułatwi dopasowanie lampy zarówno do rozmiarów pomieszczenia oraz przestrzeni, która wymaga oświetlenia, dodatkowo w łatwy sposób będzie można skomponować lampę z wystrojem wnętrza. Spotykane są dwa rodzaje lamp liniowych – podtynkowe oraz natynkowe. W pierwszym przypadku lampa montowana jest bezpośrednio w suficie podwieszanym, drugi rodzaj lamp przeznaczony jest do montażu bezpośrednio na suficie lub stropie. Dzięki wysokiej wydajności lampy liniowe są tanie w użytkowaniu. Dodatkowym atutem jest ich energooszczędność oraz łatwy montaż. To eleganckie i nowoczesne rodzaje oświetlenia, świetnie wkomponowujące się w nowoczesny i surowy wystrój wnętrz ale również pomieszczenia bardziej ekskluzywne i gustowne. Dzięki lampie liniowej światło jest idealnie rozproszone, co pozwala oświetlić całe pomieszczenie bez potrzeby stosowania dużej ilość lamp.

Lampa liniowa LED to zmniejszenie zużywanej energii elektrycznej, potrzebnej do oświetlenia pomieszczenia nawet o 50%, dzięki czemu lampy te są bardzo tanie w użytkowaniu. Dodatkowo istnieje możliwość stworzenia połączenia szeregowego lamp liniowych, co pozwala na ich uruchomienie za pośrednictwem tylko jednego włącznika. Rozwiązanie to jest w szczególności przydatne w przypadku dużych pomieszczeń o dużej powierzchni użytkowej.