Elektrozawór w motocyklu

Elektrozawór w motocyklu

Z racji tego, że nie każdy z nas ma dostęp do garażu, zwłaszcza mieszkając na osiedlu, gdzie są same bloki. W takim przypadku jesteśmy zmuszeni zostawiać swój środek transportu na parkingu pod blokiem. O ile nie ma z tym problemu, jeśli chodzi o samochód, o tyle gorzej jest w przypadku motocykla. Poza zablokowaniem kierownicy i założeniem blokady na tylne koło warto zadbać o to, by nikt nie spuścił nam paliwa.

Zalety posiadania elektrozaworu w motocyklu

elektrozawory 12vW każdym motocyklu nowej generacji tuż pod zbiornikiem paliwa montowane są zawory, które otwierają się tylko i wyłącznie w przypadku przekręcenia kluczyka w stacyjce. W starszych motocyklach warto sobie taki zamontować. Nie będzie z tym większego problemu, ponieważ elektrozawory 12v będę bardzo dobrze współgrać z całą instalacją motocyklową, ponieważ cała elektronika w motocyklu zasilana jest przez akumulator o wyżej wspomnianej mocy. Posiadanie elektrozaworu ma dwie podstawowe zalety. Pierwszą z nich jest to, że paliwo zostaje zamknięte w zbiorniku zaraz po wyjęciu kluczyka ze stacyjki i nigdzie ono nam nie ucieknie w przypadku nieszczelnego układu paliwowego. W sytuacji, gdy będziemy musieli z jakiegoś powodu zdjąć bak, nie będziemy musieli spuszczać paliwa, wystarczy odpiąć wężyki i zdjąć zbiornik bez obaw o jego zawartość. Drugą dużą zaletą jest to, że żadna niepożądana osoba nie dobierze się nam to oleju napędowego, ponieważ bez kluczyka nie ma możliwości, by paliwo opuściło swoje miejsce. Zostawiając swój motocykl na parkingu przed blokiem, możemy być w stu procentach pewni, że żadna niechciana przez nas sytuacja nie będzie mieć miejsca.

Elektrozawory możemy kupić w pierwszym lepszym sklepie z elektroniką. Ceny wahają się od dwudziestu do lekko ponad pięćdziesięciu złotych. Z montażem powinniśmy sobie poradzić bez większego problemu, ponieważ wystarczy przykręcić go w odpowiednie miejsce, a następnie jeden z kabli przymocować do ramy, a drugi połączyć z jakimkolwiek innym wychodzącym ze stacyjki.