Ekstrawaganckie czy klasyczne – okulary idealne dla mężczyzny

Ekstrawaganckie czy klasyczne – okulary idealne dla mężczyzny

  • Post Author:
  • Post Category:Moda

Okulary to nie tylko przyrząd optyczny, to także dopełnienie rysów twarzy i element wizażu. Dla buzi są jak makijaż, który uwypukla jedne cechy, a retuszuje inne. Odpowiednio dobrane „szkła” – czynią spojrzenie bardziej wyrazistym. Pokazują także, jaki styl preferuje właściciel – czy interesuje się powszechnie panującą modą, czy obiera trendy niszowe. 

Optyczna klasyka – wybierana przez mężczyzn najchętniej

klasyczne okulary męskie Humphrey'sOkulary, choć to tylko przedmiot użytkowy, powinny być wybierane w sposób  przemyślany i nieprzypadkowy. Nie jest obojętne, jak prezentują się na twarzy. Nawet ci, którzy nie przywiązują wagi do wyglądu, powinni pamiętać o zasadzie stosowności – kiedy wypada adaptować to, co na zewnątrz, do sytuacji i okoliczności, oraz regule dotyczącej wyczucia estetycznego odbiorców – że szanując je, powinniśmy zakładać rzeczy, jeśli nie piękne, to przynajmniej neutralne i raczej nieszpecące. O właściwym doborze okularów decyduje więc łącznie wiele czynników. Jest to moda, miejsce, w którym przebywamy najczęściej, wreszcie typ urody i indywidualne przekonania. Najważniejszy jest jednak styl. A obecnie trendy dyktuje tradycja, ponieważ konserwatywne modele znanych marek, w tym popularne w sezonie klasyczne okulary męskie Humphrey’s, najlepiej sprawdzają się we wszystkich okolicznościach i jako dodatek do różnorodnych aranżacji. Konserwatywny design w nowoczesnym wydaniu pasuje zawsze i nie budzi kontrowersji. Sprawdza się szczególnie w wydaniu eleganckim, kiedy ładna forma i znakomita jakość okularów może współgrać z podobnymi cechami odzieży. 

Skoro nie wszyscy możemy cieszyć się  regularnymi rysami – to powinniśmy pamiętać, że okulary nie mogą podkreślać niedoskonałości twarzy, a tych, którzy wcielają kanony urody – oszpecać. Soczewki korygują wadę wzroku, ale oprawki podkreślają sposób bycia. Miarą użyteczności okularów jest więc nie tylko dobór szkieł czy trwałość oprawy, lecz także uniwersalność stylu, którą zapewnia zawsze modna klasyka.