Dlaczego warto wystawić sprzeciw nakazu zapłaty?

Dlaczego warto wystawić sprzeciw nakazu zapłaty?

  • Post Author:
  • Post Category:Finanse

Wielu ludzi, kiedy tylko otrzymuje pismo z nakazem zapłaty danej sumy pieniędzy za usługę, towar czy cokolwiek innego panikuje i najlepiej od razu pobiegliby do banku. Jak się jednak okazuje naiwność oraz strach przed konsekwencjami sprawiają, że wykorzystują to złodzieje. 

Sprzeciwiaj się wszelkim nakazom zapłat

sprzeciw od nakazu zapłaty w postępowaniu upominawczym dłużnikaJak się okazuje coraz więcej przestępców decyduje się wykorzystać naiwność jak również strach przed konsekwencjami, przede wszystkim tymi prawnymi. Dlatego też bez większych oporów wiele osób od razu przelewa pieniądze z konta czy udaje się do banku. O ile młode osoby mają jeszcze świadomość czatujących na chwilę nieuwagę oszustów o tyle osoby starsze mają z tym znacznie większy problem. Dlatego też dostając fakturę czy kwitek o zapłatę należy możliwie jak najszybciej wystawić sprzeciw od nakazu zapłaty w postępowaniu upominawczym dłużnika. Tym bardziej, jeżeli an dokumencie w sposób niezwykle wymijający napisane jest za co tak naprawdę mamy zapłacić i komu.  Mając świadomość i pewność, że nie decydowaliśmy się na daną usługę czy produkt wystarczy zgłosić sprzeciw. Jak podają różne  źródła okazuje się, że firmy czy oszuści bardzo często wystawiają takie nakazy zapłaty do e-sądu. Jako, że nie są one podparte żadnymi dokumentami sąd nie jest w stanie zweryfikować czy naprawdę ktoś zalega taką sumę. Jeśli sami nie jesteśmy w stanie poradzić sobie z takimi dokumentami czy obawiamy się kolejnych wniosków, papierów czy wezwań zdecydowanie warto poprosić o pomoc ekspertów.

Doradzą oni nie tylko jak można złapać oszusta na gorącym uczynku ale także wypisać wniosek o sprzeciw zapłaty. Nie można dać się oszukiwać, bowiem każdy ciężko pracuje na swoje pieniądze. Oszuści czyhają na nasz moment zawahania, którego być nie powinno.