Dla kogo okulary a dla kogo soczewki?

Dla kogo okulary a dla kogo soczewki?

Kiedyś osoby z wadą wzroku nie miały innego wyboru poza noszeniem okularów. Wraz z postępem medycyny wiele wad można skorygować prostymi zabiegami, ponadto nie trzeba już nosić rzucających się w oczy szkieł w oprawkach, albowiem są całkowicie niewidoczne soczewki kontaktowe.

Od czego zależy wybór soczewek lub okularów?

soczewki kontaktowe krakówNie każdy czuje się dobrze w okularach, są one uciążliwe gdy pogoda sprzyja parowaniu szkieł, a także często źle dobrane oprawy okularowe powodują uczucie dyskomfortu na kości nosowej. Ponadto np. uprawiając sport jest to nawet przeciwwskazane, gdyż w razie jakiegoś wypadku może grozić to utratą wzroku. W takim przypadku często sięgamy po soczewki kontaktowe, w których nie czujemy się inni. Są one praktycznie nie widoczne, a niektóre pozwalają na nieprzerwane noszenie nawet przez miesiąc. Pozwala nam to chociaż na jakiś czas zapomnieć o wadzie wzroku. Jednak nie każdy kto nosi okulary korekcyjne , może sobie pozwolić na taką wygodę. Istnieją bowiem pewne przeciwwskazania, które nie pozwalają nam na zakup soczewek kontaktowych. Pierwszą z takich przeciwwskazań jest alergia na składnik soczewek lub płynu do przechowywania soczewek. Innym problemem jest zaburzenie odporności oraz cukrzyca, bowiem podczas zakładania i zdejmowania soczewek istnieje ryzyko infekcji oczu. Nie każdy także marzy o soczewkach. Niektórzy mogą je nosić, a jednak rezygnują, ponieważ znacznie lepiej czują się w okularach. Często nadają one nowego, atrakcyjnego wyrazu, a także są ciekawym akcentem stylizacji.

Z tego względu wiele osób decyduje się na zakup tzw. okularów zewrówek. Pamiętajmy jednak, że zanim zdecydujemy o jakim kolwiek rozwiązaniu należy udać się na badanie wzroku, do lekarza specjalisty, który doardzi nam najkorzystniejszy dla nas sposób na korekcję, bądź zahamowanie postępu wady wzroku.

Więcej informacji optyka-koczorowski.pl