Czym zajmie się adwokat?

Czym zajmie się adwokat?

Prawnik i adwokat to zawody, o których pracy wydaje się nam, że mamy względnie dobre wyobrażenie. Telewizja zalewa nas scenami z rozpraw sądowych. Nie dość, że jest to dość popularny motyw filmów fabularnych to jeszcze media serwują nam coraz większą ilość pseudo-seriali, relacjonujących prawdziwe bądź zmyślone przygody z sal rozpraw.

Adwokat z Bydgoszczy i jego uprawnienia

adwokatI tak coraz silniej w naszej wyobraźni powstaje obraz dumnego, dobrze ubranego i niezwykle bystrego adwokata. Prawda nie jest jednak wcale aż tak bardzo wyrazista. Udając się do najbliższego sądu, tu w Bydgoszczy, zdziwi nas fakt, że możemy wcale nie mieć okazji spotkać się z adwokatem. Najczęściej będzie to prawnik lub radca prawny. Filmy nauczyły nas, że jest to jedno i to samo, ale tak wcale nie jest. Adwokat z Bydgoszczy ma z całej tej trójki najszersze uprawnienia, tylko on może nas reprezentować w sprawach karnych bądź karnoskarbowych. Przeciętnego mieszkańca Bydgoszczy tego typu sprawy nie będą dotyczyły. Nas interesują najczęściej sprawy rodzinne, zwłaszcza rozwody. W tym przypadku wystarczy nam dobry prawnik lub radca prawny. Ta dwójka znacznie się jednak różni od siebie. Trzeba pamiętać, że prawnikiem jest każda osoba posiadająca tytuł licencjacki lub magisterski z zakresu prawa. Nie należy on jednak do tzw. zawodów zaufania publicznego.

Nie ma on bowiem obowiązku zapobiegania konfliktom interesów, nie obowiązuje go odpowiedzialność dyscyplinarna a także nie dotyczy go obowiązek zachowania tajemnicy służbowej. Jeśli szukamy kogoś, kto powyższe cechy posiada radca prawny będzie bardzo dobrym rozwiązaniem.

Dodaj komentarz